• TGV 2021

• „Je to náš svet, poďme konať spoločne!“

Global Education Week je každoročná celosvetová iniciatíva na zvyšovanie povedomia, ktorá sa koná v treťom novembrovom týždni ( 15. - 21. novembra).  Je to výzva na nájdenie nových spôsobov vzdelávania a socializácie. Aj tento rok, napriek nepriaznivej pandem​​​​​​​ickej situácii sa nám podarilo vzdelávať globálne a sprostredkovať našim študentom besedy, workshopy a prednášky s odborníkmi z mnohých oblastí. Navštívil nás vedec Pavol Čekan, fyzik Juraj Tekel, profesor v oblasti kybernetiky a robotiky František Duchoň, tvorcovia filmu „Posledný hebrej v Hlohovci“, riaditeľ vlastivedného múzea v Hlohovci Jozef Urminský, z ministerstva vnútra vedúci odboru prevencie  kriminality Jozef Halcin, zástupcovia rôznych organizácií – UNICEF, EUROPE DIRECT Senica, Adel, Finančnej akadémie... Mnoho prednášok a sa uskutočnilo online, mnoho prezenčne, pozreli sme si online „Svet médií“, insenáciu „November 1989“ či film o Iráne. Úžasné boli vystúpenia našich študentov, ktorí si pripravili rovesnícke vzdelávanie – Maxo Kováč a ľudské práva, Adam Kováč a spol. – Umenie sa nás dotklo, Simona Bilková a Nikola Vargová – Príbehy 20. storočia – Tí, ktorí prežili, študentky z 3.A, ktoré robili prednášky na rôzne enviromentálne témy a zabezpečovali chod celého týždňa...

Prežili sme týždeň v škole, počas ktorého sa neskúšalo, nepísali sa písomky a napriek tomu sme sa veľa naučili, zabavili sme sa a  zvýšili si povedomie o dôležitosti spolupráce pri ochrane nášho sveta!

Mgr. Ľubica Nevydalová