• VÍZIA A POSLANIE

Gymnázium Ivana Kupca v Hlohovci je škola jediná svojho druhu v okrese Hlohovec. Chceme byť uznávanou a konkurencieschopnou vzdelávacou inštitúciou v trnavsko-nitrianskom regióne. Zakladáme si na dobrej spolupráci s rodičmi a partnermi školy, príp. vysokými školami. Bez pozitívnej pracovnej klímy a výborných medziľudských vzťahov na pracovisku je veľmi ťažké vytvárať efektívne prostredie pre výchovu a vzdelávanie, v ktorom žiaci a zamestnanci zažívajú pocit sebarealizácie a uspokojenia, rozvíjať u študentov kľúčové kompetencie, komunikačné a personálne schopnosti, tvorivosť a schopnosť kriticky riešiť problémy, zručnosť v práci s modernými informačnými technológiami. Osvojovanie kľúčových kompetencií by nebolo možné bez zapojenia sa do projektov. V rámci školskej komunity chceme revitalizovať školský areál, školskú knižnicu a klubovňu. Zvyšovanie kvalifikácie pedagogických zamestnancov, podporovaním profesijného rozvoja je predpokladom pre postupné dotváranie kvalitného a odborne fundovaného pedagogického zboru najmä v oblasti počítačovej gramotnosti. Škole momentálne patrí 8. miesto v rebríčku gymnázií trnavského kraja. Umiestnenie aspoň do piateho miesta v kraji nie je možné dosiahnuť bez dobre vypracovaného školského vzdelávacieho systému.

Stať sa modernou školou 21.storočia je možné len s kvalitnými materiálno-technickými podmienkami. Dobre vybavené odborné učebne, príjemné estetické prostredie školy, revitalizovaná zeleň s edukačnými prvkami, vyhovujúce športové podmienky sú základom pre prežívanie šťastného detstva a položenie zmysluplného základu pre ďalšie roky života žiaka.

HODNOTY ŠKOLY

Hodnoty školy- predstavujú „základné kamene“, na ktorých stojí škola, - sú to kvality, na ktorých nám záleží, predstavujú našej najvyššie priority, hlboké vnútorné motívy a presvedčenia, - sú pretavením individuálnych hodnôt jednotlivých zamestnancov školy a formujú základ našej organizačnej štruktúry, - hodnoty školy sú vždy výrazne ovplyvnené hodnotami tých, ktorí ju zakladajú a vedú, ako aj základnou filozofiou, na ktorej je škola postavená, - hodnoty nie sú vždy striktne dané, ale ľudia ich bezprostredne vnímajú, posudzujú, cítia, - sformulované a spísané hodnoty školy popisujú ako konáme, ako sa správame, a to

• vzájomná tolerancia a úcta medzi kolegami
          • spolupráca medzi kolegami, učiteľmi a žiakmi