• Múzeum  holokaustu v Seredi
          • Múzeum holokaustu v Seredi

• Dňa 20.3.2019  triedy kvarta a kvinta navštívili Múzeum  holokaustu v Seredi. Počas druhej svetovej vojny tu bol pracovný tábor pre slovenských Židov, ktorých odtiaľ vyvážali do vyhladzovacích táborov.  V expozícii Múzea je veľa pôvodných artefaktov. Lektor v Múzeu vysoko odborne a hlavne pútavo žiakom priblížil dané obdobie.

Mgr. Beáta Toholová

• Exkurzia Viedeň

• Dňa 18. marca 2019 sa konala exkurzia do Viedne z predmetov nemecký jazyk, fyzika a informatika. Exkurzie sa zúčastnili študenti z tried sexta, II.A a II.B.

V rámci exkurzie sme navštívili Technické múzeum, zámok Schonbrunn, zámocké záhrady a dom Hundertwassera. Cieľom návštevy Technického múzea bolo oboznámiť žiakov s históriou technických vynálezov, vyskúšať si prostredníctvom interaktívnych exponátov ich fungovanie. Študenti si overili svoje jazykové schopnosti v praxi, zoznámili sa s históriou a osobnosťami nemecky hovoriacej krajiny.

• Fyzikálna olympiáda - krajské kolo, kategória A

• Dňa 6. februára 2019 sa  konalo krajské kolo Fyzikálnej olympiády kategórie A. Z našej školy sa jej zúčastnil Matej KARAS z triedy oktáva.

Umiestnil sa na 1. mieste, bol úspešný riešiteľ a postupuje do celoslovenského kola.

Matejovi blahoželáme a ďakujeme mu za reprezentáciu školy.

• Chemická olympiáda - kategória A, krajské kolo

• V dňoch 23. 1. - 24. 1. 2019 sa v Trnave konalo krajské kolo Chemickej olympiády kategórie A. Z našej školy sa zúčastnili traja študenti.

Matej KARAS z triedy oktáva obsadil 5. miesto.

Všetkým zúčastneným blahoželáme.