• Olympiáda v informatike - krajské kolo kat. A

2. miesto Andrej Korman

Blahoželámesmiley

• Lyžiarsky výcvik

• Dňa 9. - 15. 1. sa naša škola zúčastnila lyžiarskeho výcviku na Donovaloch.

Žiaci sekundy a kvinty zdolávali svahy Nová hoľa a Zahradište.

• ZENIT - celoštátne kolo

• Celoslovenské kolo Zenit v programovaní sa konalo 9. februára - 11. februára 2016 v Prešove.

Naša škola mala na celoslovenskom kole Zenitu v programovaní najväčšiu účasť, a to až troch študentov:

Roman SOBKULIAK oktáva, Andrej KORMAN III. B a Richard BÍRO II. B

• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Tomáš Ševček a Jakub Škoda získali výborné umiestnenia

na krajských kolách olympiády v anglickom a nemeckom jazyku.

• Olympiáda ľudských práv

• 4. februára 2016 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády ľudských práv.

Našu školu reprezentovali študentky

4.B triedy

Monika Šuchová a Kristína Jašicová.

• Dejepisná olympiáda

• Dňa 9.2.2016 sa v CVČ Dúha uskutočnilo obvodné kolo 8.ročníka Dejepisnej olympiády.

• Geografická olympiáda

• Dňa 4.2.2016 sa v CVČ Dúha uskutočnilo obvodné kolo geografickej olympiády.

• Project Competition

• Project Competition vydaveteľstva Oxford University Press je opäť tu! Témou tohtoročnej súťaže je Heroes, Myths and Legends.

• Seminár ekonomických mozgov Masarykovej univerzity v Brne

• Jakub Škoda z oktávy je po 2. kole na 5. mieste v Seminári ekonomický mozgov Masarykovej univerzity, súťaží spolu s českými a slovenskými študentami.

• Angličtinár roka

• 27. januára 2016 sa konala medzinárodná súťaž Angličtinár roka, v ktorej si žiaci mohli otestovať svoje znalosti angličtiny v úlohách zameraných na gramatiku, slovnú zásobu i čítanie a posluch s porozumením.

• Mentorský program Lead up

• Jakub Škoda z oktávy uspel v širokej konkurencii rovesníkov a získal príležitosť zapojiť sa do programu Lead Up, ktorý organizuje Future Generation Europe. Jeho mentorkou sa stala redaktorka Denníka N Monika Todová, absolventka nášho gymnázia.

• Matematická olympiáda

• Dňa 19.01.2016 sa konalo obvodné kolo MO Z9. Našu školu reprezentovali traja študenti kvarty.

Všetci traja  boli úspešní.

• Študent oktávy reprezentuje našu školu v medzinárodnej súťaži prekladateľov

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 7.decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnilo sa ho 15 študentov v 2 kategóriách.

• Výchova k rodičovstvu

• Návšteva materskej školy....

• Web Rangers

• Spoločnosť Google uviedla na Slovensku prvý ročník Web Rangers, programu pre online nadšencov vo veku 13 až 16 rokov, ktorého cieľom je naučiť ostatných, ako využívať internet zmysluplne a bezpečne.

• Krajské kolo súťaže ZENIT

• Dňa 26. novembra 2015 prebehlo krajské kolo súťaže ZENIT v programovaní na SPŠD v Trnave.

Výsledky:

kategória A - 1. miesto    Andrej Korman3.B a Roman Sobkuliak, Okt -  celoslovenské poradie 9. - 10. miesto

kategória B - 1. miesto    Richard Bíró2.B - celoslovenské poradie 15. miesto

• Náboj junior

• Dňa 20.11.2015 sa uskutočnil na našej škole Náboj junior.