• AmbEDK - Platforma ambasádoriek a ambasádorov európskej demokratickej kultúry

• AmbEDK

AmbEDK - Platforma ambasádorov a ambasádoriek európskej demokratickej kultúry

Akronym projektu: AmbEDK

Názov projektu: Platforma ambasádorov a ambasádoriek aurópskej demokratickej kultúry(Z314011L895)

Názov a sídlo prijímateľa: Academia Istropolitana Nova, Prostredná 47, 900 21 Svätý Jur

Miesto realizácie projektu: celé územie SR

Trvanie: 1.9.2018 - 31.8.2020

Ciele:

1. Zvyšovať kompetenčnú výbavu a informovanosť mladých ľudí o verejných politikách a o význame zapájania sa do ich tvorby. Posilniť ich kapacity participovať na tvorbe demokratických verejných politík na miestnej, regionálnej, celoštátnej a medzinárodnej úrovni.

2. Vybudovať celoštátnu platformu ambasádorov a ambasádoriek európskej demokratickej kultúry. Naštartovať udržateľné pôsobenie platformy v stredoškolskom prostredí. Posilniť komplementárnu seniorskú platformu ambasádorov a ambasádoriek – učiteliek a učiteľov, ktorí sa zapájajú do programov demokratického a európskeho vzdelávania.

Cieľ projektu bude dosiahnutý dobudovaním a vzájomným prepojením troch existujúcich unikátnych neformálnych sietí, s ktorými žiadatelia dlhoročne pracujú.

Pracujeme s troma sieťami:

1/  Olympiády ľudských práv – OĽP (cca 5000 žiakov, 200 učiteľov),

2/  programu Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu - EPAS (cca 500 žiakov, 80   učiteľov) a

3/  programu Rady Európy Kompetencie pre demokratickú kultúru (cca 200 žiakov, 50 učiteľov).

Upevníme a posilníme vnútorné väzby troch uvedených sietí a generujeme z nich živé, funkčné platformy. Zároveň všetky tri vytvárajúce sa platformy prepojíme, premostíme do celoštátnej platformy ambasádorov a ambasádoriek európskej demokratickej kultúry, za účelom ich ďalšieho vzdelávania a ich pôsobenia ako multiplikátorov rozvoja demokratickej informovanosti a občianskej participácie mládeže.

Aktivity:
          A1: Strešná platforma ambasádorov a ambasádoriek európskej demokratickej kultúry (EDK)
                 1.1 vedecká čajovňa
                 1.2 simulované zasadnutie Rady Európy