• Nadpis

• Vzdelávací cyklus Finančná akadémia je určený pre študentov maturitných ročníkov a jeho cieľom je viesť mladých ľudí k väčšej finančnej zodpovednosti. Zaujímavou cestou dostávajú návod, ako robiť správne finančné rozhodnutia ešte skôr, ako dostanú do rúk svoju prvú výplatu. Je to  interaktívna forma vzdelávania, umožňujúca študentom otestovať si svoje finančné rozhodnutia na konkrétnych modelových situáciách.

Lekcie Finančnej akadémie mapujú sektory finančného trhu a prinášajú študentom odborné základy vychádzajúce z Národného štandardu finančnej gramotnosti, ako aj praktické a užitočné informácie. Odbornými garantmi a školiteľmi lekcií sú odborníci na financie zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK. Koordinátorom Finančnej akadémie na našej škole je Mgr. Miroslava Vavrová.

Finančná akadémia má šesť lekcií, rozsah každej lekcie je dve vyučovacie hodiny. Vzdelávací cyklus je školám poskytnutý zdarma.

1. lekcia: Bohatí alebo chudobní - úvod do finančnej gramotnosti a úvod do investovania.

2. lekcia: Dobrý alebo zlý hospodár - osobný a rodinný rozpočet, finančné plánovanie, sporenie.

3. lekcia: Vlastné bývanie - financovanie bývania, typy úverových produktov, stavebné sporenie.

4. lekcia: Život v istote - základ problematiky poistenia, životné poistenie, neživotné poistenie, rizikové poistenie.

5. lekcia: S istotou do rizika - finančný trh, investovanie.

6. lekcia: Pre lepšiu budúcnosť - dôchodky, dôchodkový systém na Slovensku a záverečné zhrnutie vzdelávacieho cyklu formou finančného kvízu.

Šk. rok 2018/19

Študenti IV.A, IV.B a oktávy absolvovali Finančnú akadémiu v termíne 13.11. – 15.11.2018.