Imagine LOGO Cup

Imagine Logo Cup

Súťaž v programovaní v prostredí Imagine Logo pre žiakov 6. - 9- ročníka ZŠ a prímy až kvinty osemročných gymnázií. Žiakov z jednej školy prihlasuje učiteľ - organizátor súťaže. Žiaci, každý samostatne, riešia zadania pri počítačoch, a to 90 minút. Súťažiaci môžu riešiť príklady v ľubovoľnom poradí, pri riešení môžu používať ľubovoľnú literatúru – zošity, knihy, help súbor k Imagine. Nemôžu však využívať internet, ani si načítať žiadny rozpracovaný projekt z disku, z USB...

Programovaniu v jazyku Logo v prostredí Imagine Logo sa venujeme na hodinách Informatiky a Informačno-komunikačných technológií v triedach príma, sekunda, tercia a kvarta.