• Fyzika

Fyzikálna olympiáda

Poslaním fyzikálnej olympiády je vyhľadávať žiakov talentovaných vo fyzike a podporovať ich odborný rast, prehlbovať ich vedomosti, záujem o fyziku a viesť ich k samostatnej tvorivej činnosti.

Fyzikálna olympiáda je určená žiakom základných škôl, nižších ročníkov osemročných gymnázií (sekunda, tercia a kvarta) a žiakom stredných škôl. Organizuje sa v štyroch kolách: školskom, obvodnom, krajskom a celoštátnom. Žiaci, ktorí dosiahnu na celoštátnom kole najlepšie výsledky, reprezentujú Slovensko na Medzinárodnej fyzikálnej olympiáde.

kategória trieda

60. ročník FO 2018 / 2019

domáce kolo

súťažné úlohy

domáce kolo

G ( Archimediáda ) sekunda   do 26. apríla 2019
        F tercia   do 15. februára 2019
        E kvarta   do 15. februára 2019
        D 1. ročník   do 26. apríla 2019
        C 2. ročník   do 26. apríla 2019
        B 3. ročník   do 26. apríla 2019
        A 4. ročník

do 21. januára 2019

Fyzikálny Náboj

Fyzikálny Náboj je súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú svoje školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh.

V Náboji nejde o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy si vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu.

Kedy?     8. novembra 2019

Kde?       Bratislava

Kategórie:

Juniori (tímy, ktorých členom zostávajú viac ako dva roky do maturity)

Seniori (tímy stredoškolákov v ľubovoľnom zložení)

Fyzikálny korešpondenčný seminár

Organizujú ho študenti a profesori Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave (FMFI UK). Súťaž prebieha korešpondenčnou formou. Postupne prebehne do mája 6 sérií, podľa ktorých sa vyberú najlepší riešitelia na dve sústredenia, v januári a v júni. Sústredenie je týždňová akcia, na ktorej prebiehajú prednášky a praktické semináre.

zima

1. séria
        2. séria
        3. séria

leto

1. séria
        2. séria
        3. séria

Festival fyzikálnych filmov

Súťaž vznikla na podporu tvorby krátkych študentských filmov s fyzikálnou tematikou. Prostredníctvom súťažných filmov majú študenti možnosť prezentovať populárnym a zrozumiteľným spôsobom svoj pohľad na fyziku. Súťaž organizuje P-MAT, n.o. spolu s partnermi a sponzormi.

Do súťaže sa posielajú filmy s tematikou fyziky, fyzikálnych javov, pokusov alebo o osobnostiach a inštitúciách venujúcich sa fyzike. Je vhodná pre študentov základných a stredných škôl. Na festival sa môžu prihlásiť jednotlivci alebo kolektív tvorcov. Súťažné filmy budú verejne premietané počas festivalu.

Kategórie:

(všetci študenti v autorskom kolektíve sú žiakmi  prímy až kvarty na osemročnom gymnáziu)

(aspoň jeden z autorov je študentom strednej školy alebo kvinty až oktávy osemročného gymnázia)

Krátky film  (všetky filmy v trvaní do 2 minút)