Školská psychologička

Zopár slov o mojej práci

Milí rodičia, milí žiaci!

Moje meno je Mgr. Michaela Nagyová. Ak sa pýtate, čo asi tak školská psychologička robí, ste na správnej adrese :) Na tejto stránke Vám ponúkam malú ochutnávku mojej práce.

Myslím, že každý z nás (mňa nevynímajúc) sa z času na čas potrebuje vyrozprávať, utriasť si myšlienky, pocity alebo povzbudiť, či požiadať o pomoc.
A tak je to v poriadku.

Život je ako hojdačka - raz sme hore, raz dole. Občas sa stane, že sa na tej hojdačke "zasekneme" a akosi sa v tom necítime dobre. Chceme sa pohnúť, snažíme sa. Ale stojíme ďalej a tak nejak tušíme, že na to sami nestačíme. Potrebujeme "niekoho" či "niečo", čo nám pomôže.

A v takých chvíľach som tu pre Vás. Síce nie ako chodiaca encyklopédia, no predovšetkým ako človek, ktorý Vám to "niečo" rád pomôže nájsť.

Akým témam sa venujem

• poskytnutie porozumenia a práca na žiaducej zmene
  • hľadanie osobných zdrojov pri zvládaní záťaže a prekonávaní strachu

• identifikácia silných stránok žiaka, podpora sebavedomi auľahčenie výberu vysokej školy

• poznávanie osobne významných vzťahov a práca na ich zlepšení

• poznávanie životných cieľov, podpora a motivácia pri ich dosahovaní

• práca na zlepšovaní školského výkonu

• podpora a pomoc pri adaptácií na nové prostredie / novú životnú situáciu

• poradenstvo a podpora pri zmene životného štýlu a návykov

Dve veci, ktoré sú pre mňa "alfa a omega"

1) Dobrovoľnosť spolupráce.

2) Mlčanlivosť. Informácie, ktoré mi poskytnete, považujem za dôverné.

Nadviazanie spolupráce

Ak máte pocit, že by som Vám mohla byť užitočná, budem rada, ak mi o tom poviete viac :)

Pre nadviazanie kontaktu s rodičmi (ale i žiakmi a učiteľmi) som dostupná na mailovej adrese:

skolskapsychologickaMN@gmail.com

Teším sa na Vás ! smiley
Mgr. Michaela Nagyová

Na stiahnutie: Informovaný súhlas
Pri dlhodobej individuálnej spolupráci s neplnoletým žiakom je potrebné, aby zákonný zástupca vyplnil a podpísal tlačivo obsahujúce informovaný súhlas -  Informovany_suhlas_gymhc.docx