• Slávnostné udeľovanie certifikátu

• Dňa 17.októbra 2018 sa v Divadle Aréna v Bratislave za účasti doc. RNDr. Ladislava Mika, PhD., vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku uskutočnilo slávnostné odovzdávanie certfikátov Zelená škola.

103 slovenských škôl a škôlok získalo titul Zelená Škola!

Vlajku, certifikát či diplom programu Zelená škola získali aktívne školy, ktoré počas uplynulých dvoch rokov realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov.

Slávnostný program bol bohatý aj na známe osobnosti. Skvelé hudobné vystúpenie predviedol Juraj Hnilica. Certifikáciu uzavrel spevák Lukáš Adamec. Vizuálne zaujímavou zložkou programu bolo vystúpenie artistického súboru Anta Agni.

Školám sa okrem prítomných donorov prihovoril aj riaditeľ medzinárodnej siete Eco schools Pramod Kumar Sharma. Pogratuloval im k oceneniu a vyzdvihol význam ich práce a jej globálny dopad.

Viac info vo fotoalbume

RNDr. K. Minarovská

• Zber papiera

• V mesiaci október sa na našej škole konal ZBER PAPIERA. Vyzbieralo sa  8 427 kg papiera.

VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA 2018/ október

K. Ľuba  3.A                            490 kg

A. Tvrdá   2.B                          182 kg

• Environmentálny audit

• Keďže tento rok začíname už tretie dvojročné certifikačné obdobie, znova nás čaká environmentálny audit školy. My, členovia kolégia, sme sa rozhodli zvoliť si tému Energia, ktorej sa budeme venovať nasledujúce dva školské roky. Držme si palce, aby sme to všetko dotiahli do konca. EAP bude pripravený čoskoro.

• DOD

• Dňa 13.12.2018 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Tak ako po minulé roky aj tento rok sme využili túto akciu na propagovanie Zelenej školy. Deviataci zo základných škôl nášho mesta si mohli vypočuť prednášku o energii, pozrieť scénku zameranú na minimalizáciu odpadu, ktorú si pripravili žiaci Tercie pod vedením Mgr. M. Vavrovej.

Viac info nájdete vo fotogalérii.

• Deň Zeme - dopoludnie plné zábavy

• A máme tu písomné maturitné skúšky. Už po štvrtýkrát sa snažíme pripraviť pre našich mladších žiakov z osemročného gymnázia dopolunie plné zábavy a hier. Sextáni ani tento rok nesklamali a upiekli pre všetkých prítomných úžasné placinky. yes

Všetci študenti, ktorí sa podieľali na príprave tohto programu si zaslúžia veľké ĎAKUJEM!!!!

Viď fotogaléria.

• Deň Vody

• Tak ako každý rok sme si 22.3.2019 pripomenuli Deň Vody symbolicky v modrom oblečení. Nielen študenti, ale aj zamestnanci školy prišli oblečení v modrom. Význam vody a jej šetrné využívanie je v čase globálneho otepľovania čoraz dôležitejší, a preto nám budúcnosť tejto tekutiny nesmie byť ľahostajná.

• Zber papiera

• VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA 2019/ apríl

V mesiaci apríl sa na našej škole konal ZBER PAPIERA. Vyzbieralo sa 6075 kg papiera.

Trieda                                              Počet kilogramov

Osemročné gymnázium

Prima                                                               710 3. miesto

Sekunda                                                  1249 1.miesto

A. Markech 2.A                       120 kg

Kolégium Zelenej školy

• Kruh cirkulárnej ekonomiky

• Naša škola sa minulý školský rok zapojila do projektu Kruh cirkulárnej ekonomiky. Vrámci projektu sme absolvovali rôzne prednášky, škola získala 40 zberných nádob na separovaný odpad a jeden kompostér. Keďže projekt končí, poslednou aktivitou bola exkurzia členov kolégia Zelenej školy do firmy ENVI-GEOS v Lužiankach, kde študenti mohli v reáli vidieť manipuláciu a spracovanie odpadu.

• Najbohatšie ekosystémy planéty Zem

• Počas maturitného týždňa už po druhýkrát prijali pozvanie lektori zo združenia NEPZ, ktoré propaguje dobrovoľnícky program Blue Life  a Green Life.

Blue Life, teda Modrý život, bol vytvorený českou neziskovou organizáciou Spolek Oceán dětem, ktorý je tvorený 18 ľuďmi, vo väčšine prípadov vegánmi alebo vegetariánmi.

Je to mimoriadne zaujímavý a verejne prospešný etický program, ktorý se zaoberá čistením pláží, podmorského sveta a ostrovných ekosystémov v súostroví Pulau Banyak, ktoré sa rozkladajú v Indickom oceáne na severozápadnej Sumatre v Indonézii. Nachádza sa tu 90 rajských ostrovov s iba 7 rybárskymi dedinkami.

• EAP

• Hoci audit sme robili ešte začiatkom kalendárneho roka, príprava EAP (environmentálny akčný plán) nás dosť potrápila.

Môžeme však konečne potvrdiť, že EAP máme schválený a teraz už len vyhrnúť rukávy a hor sa do PRÁCE!!!!

EAP_Energia.doc