• PRIDAJ SA K NÁM!

Predstavujeme Vám náš najbližší projekt s názvom "Stand Up for Equality".
          Projekt je určený všetkým aktívnym stredoškolákom, ktorých zaujíma čo sa deje vo svete, chcú rozšíriť svoje obzory a spoznať nových ľudí. Hlavná téma projektu vychádza už zo samotného názvu. Equality a teda rovnaký prístup k pravdivým informáciám a vzdelaniu v aktuálnych globálnych témach aplikovaných na našu politickú a spoločenskú situáciu.
          Budeme sa venovať aktuálnym témam, ktoré sa dejú vo svete a ktoré sa v školách neučia, ako je migrácia, ľudské práva, utečenecká tematika a iné. To všetko zábavne a neformálnym spôsobom :)
          Môžete sa tešiť na diskusie, workshopy, expertov z rôznych odvetví a známy ŠUS spirit.

Ak ťa nebaví nudne prijímať informácie v škole, nebojíš sa spoznáva ť nových ľudí, využi posledný februárový víkend naplno a dojdi na ŠUS. Stačí ak vyplníš prihlasovací formulár a prídeš :)

Projekt sa bude konať v dňoch 28.2.2020 až 1.3.2020 v ŠvP Kľačno, okres Prievidza.
          Účastnícky poplatok činí 40,- €.

ŠTUDENTI V POHYBE

školenie žiackych školských rád

Ste predsedom, podpredsedom či členom žiackej školskej rady? Nemáte ŽŠR a chceli by ste ju na svojej škole založiť, no neviete ako na to? Prihláste sa na projekt "Študenti v pohybe", kde sa dozviete všetko o zakladaní, fungovaní aj riadení ŽSR.

FIKTÍVNA KRAJINA

Príďte sa naučiť niečo o legislatíve a politike na jeden z najobľúbenejších projektov Stredoškolskej študentskej únie Slovenka "Fiktívna krajina". Vžite sa do úlohy poslanca a rozhodnite o osude fiktívnej krajiny. Zlepšíte si svoje prezentačné a rétorické schopnosti a dostanete možnosť naplno využiť svoju kreativitu. Vo Vašej krajine platia Vaše zákony.

REÁLNA KRAJINA

Projekt "Reálna krajina" je obdobou projektu "Fiktívna krajina". Cieľom tohto projektu je však priblížiť študentom, ako funguje reálny legislatívny proces na Slovensku a v EÚ. Naučia sa, čo znamená „lobing“ či politická ekonomika a budú mať možnosť zdokonaliť sa  v kritickom myslení aj v rétorike. Dozvedia sa, ako funguje reálny politický svet a okrem toho ich, samozrejme, čaká množstvo ďalších zaujímavých workshopov.

EQUAL CHANCES

stand up for equality

Projekt s názvom "Stand Up for Equality" je určený všetkým aktívnym stredoškolákom, ktorých zaujíma, čo sa okolo nich deje. Budeme sa venovať témam, ktoré sú práve teraz aktuálne vo svete a o ktorých Vás v škole neučia, a to rovnaký prístup k pravdivým informáciam a vzdelaniu, migrácia, ľudské práva, utečenecká tematika a iné. A to všetko zábavne a neformálne! Ak si chcete rozšíriť obzory a spoznať nových ľudí, neváhajte sa príhlásiť!

PREDAJME SA!

mediálno-marketingový projekt

Máte so svojou ŽŠR kopec skvelých projektov, no neviete ako ich spropagovať? Alebo sa len zaujímate o študentský aktivizmus a chceli by ste svoje vedomosti posúvať ďalej?  V tom prípade je projekt "Predajme sa!" práve pre Vás! Dozviete sa niečo z oblasti marketingu a reklamy, naučíte sa narábať s fotoaparátom aj Photoshopom, vydáte svoje vlastné noviny či nahráte vlastné reportáže.

SOFT SKILLS

Projekt s názvom "Soft Skills" je zameraný na zdokonaľovanie sa v komunikácií, a to verbálnej i neverbálnej, písomnej aj hovorovej, individuálnej aj tímovej. Budeme sa venovať vedeniu tímu, organizačným schopnostiam a zručnostiam, vyjednávaniu a riešeniu konfliktov, kreatívnemu mysleniu, odolnosti voči stresu, asertivite, tímovej spolupráci, schopnosti sebareflexie, empatie a samostatnosti. Študenti sa naučia ako si správne rozvrhnúť svoj čas, priučia sa finančnej gramotnosti a ďalším užitočným informáciám, ktoré študenti potrebujú vedieť pred koncom stredoškolského štúdia.

NEXT STEP

Končíš strednú školu a nevieš, čo ďalej? Prídi na projekt "Next step" a my ti otvoríme dvere do sveta vysokých škôl. Ak však máš už štúdia "plné zuby", nevadí - na projekte si tiež prídeš na svoje. Pozrieme sa na to, ako má vyzerať správne napísaný životopis, ako sa správať na pracovnom pohovore a čo je potrebné urobiť po skončení strednej školy. Ak však eške školu nekočíš, nezúfaj! Tebe pomôžeme zorientovať sa v študijných programoch v zahraničí a v množstve ďaľších príležitostí, ktoré môžeš využiť už počas štúdia na strednej škole. Taktiež ti ukážeme, aké možnosti ponúka štát pre mladých, dozvieš sa o vzdelávacích projektoch v zahraničí a aj o organizáciách, ktoré ponúkajú študentom stáže.

E-ŠIKANA

Klasická šikana je všeobecne známa. Ale čo kyberšikana? Počuli ste už tento pojem? Novodobý druh šikany, ktorý sa praktizuje prostredníctvom sociálnych sieti a internetu. Tento trend začína mať stúpajúcu tendenciu a je dôležité vedieť ako sa chrániť proti kyberšikane a kedy pristupovať k tomu s vážnosťou. Ak sa chceš dozvedieť ako sa brániť a ako niekomu pomôcť neváhaj sa prihlásiť na projekt.

Koordinátorka neformálneho vzdelávania:Mgr.MáriaJuristová

• Ponuka pre aktívnych študentov

• Rozšírte svoj všeobecný prehľad a objavte čaro neformálneho vzdelávania