Študenti nášho gymnázia sa zúčastnili intenzívneho štvordňového programu Škola inovácií, zastrešeného Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou (KIRA).
Našu školu na tomto podujatí reprezentovali dva tímy plné odhodlania a skvelých nápadov v zložení:GIK1 - Zoja Bedrichová, Maximilian Robert Levčík, Kristína Lukačovičová, Paulína Hranáková, Marianna MaťašováGIK2 - Filip Gese , Ria Polakovičová, Eliška Danišková, Jakub Breza.
V silnej konkurencii ostatných škôl tím GIK1 zvíťazil a vybojoval si postup na krajský Festival inovácií!
Čo všetko sa naši študenti počas 4 dní naučili?·
Základy Design Thinking-u: Naučili sa metodiku dizajnového myslenia, ktorá stavia na empatii a hlbokom pochopení potrieb ľudí, pre ktorých riešenie navrhujú.·
Identifikáciu reálnych problémov: Trénovali si všímavosť voči svojmu okoliu – hľadali, čo v škole nefunguje a kde je priestor na zlepšenie.·
Tímová prácu a tvorbu projektov: Spájali hlavy dokopy,prekonávali názorové rozdiely a brainstormovali nápady, ktoré pretavili do podoby reálnych prototypov a akčných plánov.·
Umenie prezentácie (Pitching): Študenti sa učili storytelling a to, ako jasne a presvedčivo odprezentovať svoj nápad pred odbornou porotou.
Ako hlavnú cenu získali možnosť prezentovať sa na krajskom Festivale inovácií.
Tento úspech vyvrcholil včera, v utorok 9. júna, kedy náš víťazný tím reprezentoval školu priamo v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave.
Pre študentov to bola skvelá príležitosť nadobudnúť nové skúsenosti, prekonávať seba a sieťovať sa s odborníkmi z praxe.
Obom našim tímom ďakujeme za skvelú reprezentáciu a víťazom srdečne blahoželáme!