• Dajme veciam druhú šancu

• Dajme veciam druhú šancu!!!“

V stredu 14.3.2018 sa študenti triedy Kvinta Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci rozhodli verejne propagovať medzi ľudmi myšlienku minimalizácie odpadu. Akciu Dajme veciam druhú šancu realizovali v okolí obchodných reťazcov Lidl a Kaufland, pretože práve pri nákupoch ľudia  neuvážene spotrebujú veľké množstvo igelitových tašiek. Študenti chceli zákazníkom reťazcov ukázať, že z nepotrebných tričiek, ktoré by inak skončili v odpade, je možné vyrobiť ekotašku, ktorú potom môžu použiť pri menšom nákupe namiesto plastovej tašky. Ekotašky žiaci vyrábali počas školského roka a počas akcie ich rozdávali ľuďom. Hoci nie každý zákazník prejavil o tašku záujem, dúfame, že sme ho aspoň na chvíľu prinútili zamyslieť sa, či práve on neprispieva k zbytočnej produkcii odpadu, pretože každá vec si zaslúži ešte JEDNU ŠANCU.

Spracovala: RNDr. Karin Minarovská

• Krajské kolo dejepisnej olympiády

• Dňa  22.3.2018 sa v CVČ Dúha Hlohovec konalo  krajské kolo dejepisnej olympiády.

Našu školu reprezentovali žiaci:

Ondrej Hanzlík ( tercia )

Martin Potánko ( tercia )

Johana Miklošíková ( sekunda ) – úspešná riešiteľka

Alexandra Sobotovičová ( kvarta ) – úspešná riešiteľka