• „Skvelý kurz, obrovské množstvo získaných vedomostí a zručností, inšpiratívni  priatelia...“

takýmto spôsobom hodnotil každý z viac ako 30 účastníkov z Fínska, Poľska, Litvy, Slovenska, Maďarska a Nemecka šesť dní (21.07.2019 - 26.07.2019), ktoré sme spoločne strávili v druhom najväčšom meste Portugalska, v Porte, na našom poslednom warm-up stretnutí, ktoré bolo symbolickou aj doslovnou bodkou za týždňom postupného vzájomného spoznávania kultúrnych rozdielov, národných charakteristík, školských špecifík a našich individuálnych preferencií a skúseností.

Vďaka vynikajúcej organizácii a premyslenej štruktúre kurzu „Project management for cross-cultural exchange projects in Europe“, organizovanom nemeckým inštitútom IfeL sídliacim v Hamburgu a financovanom v rámci programu Erasmus+, KA1 Vzdelávacia mobilita jednotlivcov, sme získali nielen neoceniteľné vedomosti o jednotlivých fázach, rôznych stratégiách a možnostiach medzinárodnej projektovej práce v rámci platformy Európskej Komisie Erasmus+, zdokonalili sme si komunikačné, jazykové, interkultúrne, analytické a „mäkké“ zručnosti, ale upgradovali sme aj svoju vnútornú motiváciu a povedomie o aktívnom európskom občianstve.

Všetky aktivity boli založené na integrácii teórie nielen s praxou formou prednášok, workshopov a diskusií v rôznych malých skupinách, ale zároveň ich súčasťou bolo aj vzájomné zdieľanie predchádzajúcich skúseností účastníkov z iných projektov a analýza prípadových štúdií. Zároveň sme mali každodennú možnosť konzultovať rôzne aspekty projektovej práce s niektorým z účastníkov alebo organizátorov kurzu. Prostredníctvom konzultačných hodín alebo jednoducho cez „Coffee Break“ alebo i počas spoločných výletov do malebného historického centra mesta Porto, presláveného centra vinárskeho priemyslu Vila Nova de Gaia, či kolísky portugalského národa – mestečka Guimarães.

Každý z nás - účastníkov si bude určite pamätať profesionálne a veľmi informatívne Sorenove prednášky, inšpiratívne, tvorivé a srdcepotešujúce interaktívne aktivity s Mandy, užitočné a skúsené rady od Dzintry a Reinharda, vtipnú a sviežu prezentáciu o fínskych stereotypoch v podaní Piia, veľmi poučné a podrobné komentáre o úspešných poľských projektoch od Moniky a Kamily, či záverečné melodické a výstižné vystúpenie Ruth, Kathrin a Jensa atď.   atď...

Na Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci, veríme, že účasť na tejto mobilite bude ďalším dôležitým krokom ku internacionalizácii našej školy a smerom ku holistickému prístupu k učeniu a šírenie poznatkov a zručností získaných počas tohto kurzu bude stimulovať motiváciu pre aktívne medzinárodné vzdelávanie a spoluprácu a zefektívni prácu našej školy na európskych projektoch rozvíjajúcich široké spektrum záujmov, zručností a kvalifikácie našich študentov a učiteľov.

Ivana Fáziková, koordinátorka projektu Erasmus+ KA1

• Nadpis

•   Simulované Študentské voľby do NR SR  2020

4. februára 2020 sa na našej škole uskutočnia simulované Študentské voľby do NR SR  2020. Žiacka školská rada pozýva všetkých študentov, ktorí v deň simulovaných volieb splnia podmienku veku -  15 rokov.

Miesto: Gymnázium Ivana Kupca Hlohovec

Čas:        8:00 hod. – 12:00 hod.

Volebná miestnosť:  odborná učebňa Modernizácie vzdelávania

Priebeh volieb sa bude riadiť harmonogramom.

Predsedníčka školskej volebnej komisie: Dominika Vopátová, 3.B

Garant: Mgr. Mária  Juristová ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

• Nebojme sa robotiky
    • Projekt Nebojme sa robotiky