• Návšteva veľvyslanca Spojeného kráľovstva Andrew Gartha

• Dňa 13.novembra 2019 našu školu navštívili veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Garth a britský pridelenec obrany David Catmur. Vzácni hostia debatovali so študentami počas Týždňa globálneho vzdelávania. Pán veľvyslanec hovoril aj so žiakmi, ktorí sa pripravujú už na zlatú úroveň programu DofE a povzbudil aj ďalších, aby sa do  programu tiež zapojili.

• Spomienka na Jána Šimonoviča

• V nedeľu 17.novembra 2019 si v Kultúrnom dome  v Siladiciach zaspomínali na tvorbu známeho básnika, esejistu a absolventa hlohovského gymnázia Jána Šimonoviča pri príležitosti 80. výročia jeho narodenia.. Dôkazom, že aj v dnešnej dobe písanie poézie má svoje miesto, boli študentky Viktória Novosadová zo Septimy a Linda Donovalová z Tercie, ktoré dostali príležitosť predstaviť svoju tvorbu.

• Ekotopfilm

• Dňa 25.októbra 2019  sa študenti sexty a 1.A triedy  Gymnázia Ivana Kupca zúčastnili už po tretíkrát Ekotopfilmu - festivalu environmentálnych filmov. Súčasťou festivalu bola prednáška s jedným z členov organizácie NEPZ, ktorý nám porozprával o ohrozených ekosystémoch planéty Zem.Viď fotogaléria.

• Výnimočné školy 2019

• Do prvého ročníka grantového programu Výnimočné školy sa zapojila aj naša škola. Hodnotiaca komisia odporučila na podporu 20 projektov, ktoré Nadácia ZSE podporí sumou 50 000 €.

V programe bolo predložených mnoho inšpiratívnych a výnimočných projektov. Náš projekt sa dostal medzi 15 projektov, o ktorých  rozhodnete vy Vašimi lajkami.

Preto podporte náš projekt na stránke:

https://www.facebook.com/nadaciazse/?ref=br_rs  Výnimočné školy 2019  - HLASOVANIE.

Zdieľajte, lajkujte! Hlasovať môžete do 10. novembra 2019.

• Slávnostné odovzdávanie cien DofE s pani prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a veľvyslancom Spojeného kráľovstva Andrew Garthom

• Dňa 10.09.2019 si naši študenti Tatiana Jurenová, Doris Dvoranová, Adela Hlavnová, Natália Homolová, Barbora Bučková, Adam Kováč a Nicolas Arnold v Bratislave, v Starej Tržnici prevzali bronzovú medailu prestížneho programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.

Vyše 600 mladých ľudí z Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja prišla podporiť aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá ocenila ich vytrvalosť, pracovitosť, ochotu nezištne pomáhať druhým, schopnosť prekonávať samých seba a vyslovila presvedčenie, že toto sú tie najlepšie predpoklady ich úspechu v budúcnosti.