• Best In English

• Best In English (Angličtinár roka) je medzinárodná súťaž organizovaná lektormi Karlovej Univerzity v Prahe a Masarykovej Univerzity v Brne. Študenti v nej súťažia prostredníctvom internetu na úrovni C1. Na našej škole sa do nej zapojilo 19 súťažiacich, spomedzi ktorých sa najviac darilo Mii Remenárovej zo sexty, ktorá získala 108 bodov zo 117. Spomedzi 624 zapojených škôl z rôznych krajín sveta, sa Gymnázium Ivana Kupca umiestnilo na 119. mieste, vrámci Slovenska na 18. mieste a na 2. mieste v Trnavskom kraji.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• V stredu 15.1.2020 sa v priestoroch Centra voľného času Dúha v Hlohovci konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naše gymnázium reprezentovali tri študentky a všetky získali vo svojich kategóriách krásne umiestnenia.

Dajana Linhartová (kvarta) sa v kategórii 1B sa umiestnila na 1. mieste;

Mia Remenárová (sexta) obsadila v kategórii 2A 2. miesto;

Paulína Jančárová (septima) zvíťazila v kategórii 2B.

Všetkým dievčatám srdečne blahoželáme a Dajane s Paulínkou držíme palce na krajskom kole súťaže.

• Medzinárodné stretnutie partnerov „Exchanges for all“ v Dánsku

• V dňoch 06.01.2020 – 10.01.2020 sa naša škola zúčastnila medzinárodného stretnutia koordinátorov projektov Erasmus+, ktoré iniciovala a financovala škola Sophieschol v meste Nykobing, Falster v Dánsku.

Partneri tejto dánskej školy z Lotyšska, Litvy, Estónska, Fínska, Švédska, Dánska, Poľska a po prvýkrát aj zo Slovenska sa počas týchto dní mali možnosť oboznámiť s dánskym školským systémom formou prednášok, návštev základnej školy a gymnázia v Nykobingu a spoločných rozhovorov s učiteľmi rôznych základných a stredných škôl v tomto okrese. Účastníci stretnutia však najmä viedli odborné diskusie o príprave rôznych spoločných projektov v školskom roku 2020/2021 (prípadne 2020/2022/2023) a pripravovali konkrétne žiadosti o granty v spolu 8 projektoch Erasmus+ a Nordplus Junior, čo znamená, že všetky náklady na spoločné budúce aktivity by boli hradené z fondov Európskej komisie.

Školy v Škandinávii sú veľmi aktívne v rozvíjaní podobných partnerstiev, pretože sú presvedčené, že  podporujú výmenu osvedčených postupov a testovanie nových inovatívnych prístupov, ktoré riešia ich podobné problémy. A tak poskytujú všetkým zúčastneným možnosť zvyšovať kvalitu výučby a rozvíjať zručnosti pre život.

Návšteva mesta Nykobing, ktoré má približne toľko obyvateľov ako Hlohovec,  v tejto baltickej krajine, ktorá svojou veľkosťou pripomína Slovensko vyvoláva mnohé ďalšie porovnania. Ak prehliadneme materiálne zabezpečenie škôl, je to najmä obrovská škála príležitostí, ktoré sú ponúkané ich žiakom a študentom, čo môže vzbudzovať náš záujem.

Na našej škole veríme, že možnosti spolupráce, ktoré vyplynuli z tohto medzinárodného stretnutia,  prinesú našim študentom a učiteľom veľa pozitívnej inšpirácie a prispejú k zvyšovaniu povedomia o dôležitosti kooperácie na európskej úrovni.

Autor: Mgr. Ivana Fáziková

• KOMPARO

• V novembri sa žiaci tried tercia a kvarta zúčastnili testovaia v rámci projektu KOMPARO. Výsledkami našich žiakov sme sa zaradlil medzi 25% najúspešnejších škôl v rámci Slovenska.

• Anglické divadelné predstavenie  „Tom Sawyer“ v podaní britských hercov
          • Anglické divadelné predstavenie „Tom Sawyer“ v podaní britských hercov

• Dňa 29.11.2019  sme sa zúčastnili v Bratislave anglického divadelného predstavenia Tom Sawyer v podaní TNT English Theatre.

Román „Tom Sawyer“ mapuje fantázie, túžby a sny 14-ročného  tínedžera Toma, ktorý zažíva so svojimi rovnako nezbednými priateľmi mnoho dobrodružstiev, ale zároveň popisuje aj rozdiely medzi spoločenskými vrstvami v americkej spoločnosti 19. storočia a problémy sveta dospelých - honbu za materiálnym ziskom, otroctvo, či kriminalitu.

Dielo Marka Twaina, jedného z najobľúbenejších amerických autorov, spracoval dvorný scenárista TNT skupiny Paul Stebbings a režíroval Gaspard Legendre. Kreatívny tím TNT využil atribúty tohto diela, ktoré je zároveň trilerom, komédiou aj romancou, naplno a vytvoril dynamické predstavenie, v ktorom sme spolu s piatimi hercami (ktorí dokázali presvedčivo odohrať niekoľko charakterov zároveň) striedali rôzne scény reprezentujúce život na vidieku v Mississippi (ktoré herci vytvárali s minimálnym počtom veľmi dobre premyslených a multifunkčných kulís). Vďaka ich hereckému umeniu sme uverili mnohým divadelným ilúziám: že Christian Anstee, hrajúci Toma, má 14 rokov, či tomu, že spolu s Faye Lord, hrajúcou Becky, sa rútime na dno dlhej jaskyne. Ďakujeme TNT tímu za plnohodnotný umelecký zážitok.