• 2020/2021

Významné európske ocenenie pre náš eTwinning projekt: eSTEM Challenge

Dňa 28.10.2021 bol našej škole udelený európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu "e-STEMChallenge" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že naša práca, práca našich žiakov i celej našej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.

Projekt „eSTEMChallenge“, na ktorom sme pracovali v priebehu školského roka 2020/2021 spolu s portugalskými a tureckými partnermi, získal okrem toho 1.7.2021 Národný certifikát kvality na Slovensku a  24.8.2021 bol ocenený Národným certifikátom kvality v Turecku.

Zároveň sme sa s ním zúčastnili dňa 6.7.2021 národnej konferencie „Science on Stage Slovakia“, na ktorej zastupoval túto celoeurópsku iniciatívu na podporu STEAM vzdelávania, David Featonby z U.K.

Sme veľmi radi, že aj tento náš v poradí už druhý interdisciplinárny eTwinning projekt získal tieto prestížne ocenenia, ktoré sú udeľované výnimočným medzinárodným eTwinning projektom  za vysokú úroveň splnenia kritérií týkajúcich sa pedagogickej inovácie, integrácie do časovo-tematických plánov, spolupráce partnerských škôl, využívania moderných technológií, dokumentácie činností a prínosu pre zúčastnené školy.

Blahoželáme všetkým zúčastneným učiteľom a študentom bilingválnych tried 2.B. 3.B, 4.B, 5.B, študentom triedy 3.A a študentom našej partnerskej školy v Turecku, ktorí svojou kreatívnou a intenzívnou celoročnou prácou na aktivitách projektu prispeli k získaniu týchto ocenení.

Veľké poďakovanie patrí najmä študentom, ktorí tvorili náš školský tím eSTEM a taktiež boli členmi medzinárodných tímov v priestore Twinspace:

z 2.B – Beata Bojnanská, Lenka Majzlová, Nina Baranovičová, Vanessa Dekanová

z 3.B – Martina Černá, Ernest Fázik, Vanessa Hallová, Nina Mochňacká, Filip Moskal

z 4.B – Dominika Glosová, Hedviga Hlavnová, Kristína Golkovská, Nikola Vargová, Simona Bilková

z 5.B – Dominika Vopátová, Klára Lišková a Simona Vančová.

Národná konferencia "Science on Stage"

Dňa 6.7.2021 sme sa s našim projektom „Interdisciplinarita v medzinárodných eTwinning projektoch“  pripojili k iniciatíve Science on Stage s cieľom prispieť k šíreniu myšlienok STEAM v ešte širšom kontexte a na národnej slovenskej konferencii sme prezentovali naše výsledky.

Prvé ocenenia pre eTwinning project: eSTEM Challenge

V priebehu mesiacov júl a august 2021 získal projekt „eSTEMChallenge“, na ktorom sme pracovali v priebehu školského roka 2020/2021 spolu s portugalskými a tureckými partnermi ocenenia „National Quality Label“ na Slovensku aj v Turecku.

Hlavným cieľom tohto medzinárodného eTwinning projektu eSTEM Challenge, ktorý založili Seyide Eroglu z NUH MEHMET BALDÖKTÜ HİGH SCHOOL z Turecka a Miguela Fernandes z Agrupamento de Escolas da Batalha z Portugalska, bol rozvoj STEM zručností spolu s rozvojom mäkkých zručností, teda podporovať kreativitu, vynaliezavosť, odolnosť, tímovú spoluprácu, digitálnu gramotnosť, iniciatívu spolu s nezávislosťou a najmä učiť študentov aplikovať získané poznatky do praxe a reálneho života v medzinárodnom edukatívnom prostredí.

Sme veľmi radi, že aj tento náš v poradí už druhý interdisciplinárny eTwinning projekt získal tieto prestížne Národné certifikáty kvality, ktoré sú udeľované výnimočným medzinárodným projektom v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning za vysokú úroveň splnenia kritérií týkajúcich sa pedagogickej inovácie, integrácie do časovo-tematických plánov, spolupráce partnerských škôl, využívania moderných technológií, dokumentácie činností a prínosu pre zúčastnené školy.

Blahoželáme všetkým študentom bilingválnych tried 1.B, 2.B. 3.B, 4.B, študentom triedy 3.A a študentom našej partnerskej školy v Turecku, ktorí svojou kreatívnou a intenzívnou celoročnou prácou na aktivitách projektu prispeli k získaniu týchto ocenení.