Správa o výchovno - vzdelávacej činnosti 2021/2022
Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2021/2022 Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 435/2020 Z.z. v znení vyhlášky 526/2021 Z.z.
§ 2. ods. 1 a
Údaje o škole
Názov školy Gymnázium Ivana Kupca, Komenského 13 Hlohovec Adresa školy Komenského 13, 920 01 Hlohovec Telefón 033 7320947 E-mail gymhc@zupa-tt.sk WWW stránka https://gymhc.edupage.org Vedúci zamestnanci školy
Priezvisko, meno telefón e-mail Riaditeľ RNDr. Karin Minarovská ZRŠ PaedDr. Valéria Brunčáková Rada školy
Titl., priezvisko, meno Kontakt Funkcia predseda Mgr. Zuzana Lukáčová pedagogickí zamestnanci Mgr. Milada Jirkalová ostatní zamestnanci Ing. Katarína Urminská zástupcovia rodičov Mgr. Zuzana Čuláková Ivana Vachanová PhDr. Karin Frýdecká zástupca zriaďovateľa Mgr. Zuzana Abariová Ing. Miroslav Dzurech Ing. Milan Domaracký Ing. Patrik Voltmann zástupca študentov Adam Kováč § 2. ods. 1 b
Údaje o zriaďovateľovi
Názov Trnavský samosprávny kraj Sídlo Starohájska 10, 917 01 Trnava Telefón 033/555 91 11 E-mail info@trnava-vuc.sk § 2. ods. 1 c
Činnosť rady školy
Rada školy zasadala v nasledovných termínoch:
7.10. 2021 - prerokovanie a schválenie Správy o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy za šk. rok 2020/2021; vyhodnotenie koncepčného zámeru školy za školské roky 2019/2020 a 2020/20021, oboznámenie s plánom práce školy a s exkurziami plánovanými na šk.r. 2020/2021
10.-14.2. 2022 - Per Rollam - Odsúhlasenie kritérií na prijatie do študijných odborov gymnázia pre školský rok 2022/2023
27.5.2022 - prerokovanie a schválenie Plánu výkonov na šk. rok 2023/2024; prerokovanie zmien v školskom vzdelávacom programe pre päťročné bilingválne štúdium; vyhodnotenie maturitných skúšok; vyhodnotenie prijímacích pohovorov.
Predmetové komisie zasadali v termínoch:
PK Jazyk a komunikácia: 26.8.2021 - plánovacia
14.03.2022 - prerokovanie maturitných zadaní pre IČ MS.
29.06.2022 - vyhodnocovacia
PK prírodovedné predmety: 25.08.2021 - plánovacia
12.01.2022 - zmena vyučujúcich v dôsledku dlhodobej absencie PZ, klasifikácia žiakov
18.03.2022 - prerokovanie maturitných zadaní pre IČ MS
28.06.2022 - vyhodnocovacia
PK spločenskovedných predmetov: 26.08.2021 - plánovacia
17.03.2022 - prerokovanie maturitných zadaní pre IČ MS
30.06.2022 - vyhodnocovacia
PK výchovných predmetov: 25.08.2022 - plánovacia
28.06.2022 - vyhodnocovacia
Rada rodičov zasadala jedenkrát na začiatku školského roka.
Žiacky školský parlament zasadal 03.09.2021. Jedným z hlavných bodov bolo prerokovanie školského poriadku. Potom sa stretnutia členov ŽŠR uskutočňovalo podľa potreby.
Názov MZ a PK Vedúci Zastúpenie predmetov PK jazykov Mgr. Zuzana Lukáčová SJL, ANJ, FRJ, NEJ, RUJ, AAA, KAJ PK prírodovedné predmety Mgr. Milada Jirkalová MAT, INF, IKE, MUA, ZBG, MAJ, FAJ, FYZ, CHE, BIO PK spoločenskovedné predmety Mgr. Ľubica Nevydalová GEG, DEJ, OBN, UKL, EKN, RGV, DAU, MDV PK výchovných predmetov Mgr. Roman Janiš TSV, HUV, VYV, ETV, NBV ZO OZ Mgr. Ľubomíra Krajčová Rada školy Mgr. Zuzana Lukáčová Rada rodičov Mgr. Katarína Hercegová Žiacka školská rada Adam Kováč § 2. ods. 1 d
Údaje o počte žiakov
Počet žiakov školy: 345
Počet tried: 17
Podrobnejšie informácie:
Trieda Počet žiakov I.A 29 I.B 21 II.A 31 II.B 13 III.A 28 III.B 17 IV.A 29 IV.B 17 V.B 18 príma 18 sekunda 18 tercia 16 kvarta 13 kvinta 26 sexta 21 septima 16 oktáva 14 § 2. ods. 1 e
Zamestnanci
Pracovný pomer Počet pedag. prac. Počet nepedag. prac. Počet úväzkov pedag. prac. Počet úväzkov nepedag. prac. TPP 23 9 22,25 8 DPP 6 5,27 1 Znížený úväzok 4 1 2,5 0,73 ZPS Na dohodu 3 1 0,47 0,3 § 2. ods. 1 f
Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov
počet nekvalifikovaných kvalifikovaných spolu učiteľov 1 30 31 § 2. ods. 1 g
Prehľad výsledkov súťaží a olympiád
Matematická olympiáda
Z6 - OK Lenka Miklovičová 3.miesto
Z7- OK Daniel Minarovský 2.miesto
Z9 - OK Nikolett Patalášová 2.miesto
Samuel Sučanský 2.miesto
Vanesa Cebová 3.miesto
Michal Preťo 3.miesto
Z9 - KK Vanesa Cebová 8.miesto
C - KK Adam Ágh 4.miesto
Pytagoriáda
P6 - okres Lenka Miklovičová 2.miesto
Hana Tumová 3.miesto
Petra Černá 4.miesto
Mária Peružeková 6.miesto
Bianka Cebová 7.miesto
P7- okres Lenka Miklovičová 2.miesto
Klára Chromeková 4.miesto
Matematický klokan
zúčastnilo sa 26 žiakov z tried príma, sekunda, tercia, 3.B
Celkovo bolo 8 úspešných riešiteľov
Lenka Miklovičová príma - 100 % úspešnosť - 1.miesto v SR
IQ olympiáda
zúčastnilo sa 51 žiakov príma, sekunda, tercia
Najúspešnejší : Lenka Miklovičová, príma - 12.miesto v Trnavskom kraji, postup do regionálneho kola v ktorom bola úspešnou riešiteľkou
Marek Brunčák, Šimon Rosypal, Martin Sekera (tercia), Maximilián Levčík (sekunda) - viac ako 90 %
Komparo -
• tercia - zúčastnilo sa 17 žiakov
VŠP - úspešnosť 73,5 % (v SR 63,3 %)
MAT - úspešnosť 59,6 % (v SR 51,2 %)
• kvarta - zúčastnilo sa 12 žiakov
MAT - úspešnosť 58,2 % (v SR 41,9 %)
Junior náboj
• 1.tím z kvarty obsadil 94.miesto spomedzi 402 tímov:
Michal Preťo, Samuel Sučanský, Šimon Fajtl, Filip Feldsam
• 2.tím z tercie obsadil 264.miesto spomedzi 402 tímov:
Tomáš Hercek , Zdenko Lekár , Marek Meliš , Martin Sekera
• 3.tím z tercie obsadil 290.miesto spomedzi 402 tímov:
Filip Adámik , Marek Brunčák , Dominika Čuláková , Daren Vlnka
Informatika
- iBobor Medzinárodná informatická súťaž
kategória Benjamín - 11 ÚR
kategória Kadet - 8 ÚR
kategória Junior - 35 ÚR
kategória Senior - 8 ÚR (ocenený Jakub Gese - 99,02 percentil)
PythonCup
15 súťažiacich
Dominik Špalek - 95,16 percentil
Pavol Poláček - 93,3 percentil
Filip Lányi - 91,25 percentil
IT v Nitre
jednotlivci - Pavol Poláček 7. miesto
najlepší priemerný výsledok (poradie škôl) - GIK 4. miesto
najviac získaných bodov (poradie škôl) - GIK 3. miesto
ScratchCup
5 súťažiacich
Tomáš Hercek - 87,69 percentil
Martin Sekera - 85,67 percentil
Biológia
Kategória A - KK Pavol Náhlik 1.miesto
Kategória C - KK Filip Moskal 3.miesto
Kategória A - CK Pavol Náhlik 19. miesto, úspešný riešiteľ
Chémia
CHO
Kategória D - OK Michal Preťo 4. miesto
Kategória C - KK Katarína Minarovská 2. miesto
Kategória C - KK Veronika Tomková Úspešná riešiteľka
Kategória B - KK Filip Moskal Úspešný riešiteľ
Kategória A - KK Pavol Náhlik 3.miesto
Kategória A - CK Pavol Náhlik 14. miesto, úspešný riešiteľ
Fyzika
Archimediáda
Kategória G- OK Daniel Minarovský 4. miesto
Šimon Görög 5. miesto
FO - Kategória D, KK Adam Ágh 2. miesto
Michal Marek Fano 3. miesto
Anglický jazyk
Olympiáda v anglickom jazyku prebehla v tomto šk.roku aj prezenčne aj online.
Kategória 1A - OK Jakub Opeta 2.miesto
Kategória 1B - OK Jakub Skýpala 2.miesto
Kategória 2A - OK Timotej Krajčovič 1.miesto
Kategória 2A - KK Timotej Krajčovič 5.miesto
Kategória 2B - OK Dominik Špalek 1.miesto
Kategória 2B - KK Dominik Špalek 6.miesto
Kategória 2C1 - KK Klára Lišková 4.miesto
Mgr. Kocianová sa so žiakmi 4.B zúčastnila dramatickej súťaže v ANJ, ktorú organizuje Gymnázium J.B.Magina vo Vrbovom. Zdramatizovali a nacvičili niektoré scény z románu Anna zo zeleného domu a s týmto predstavením sa umiestnili na 2. mieste.
Nemecký jazyk
Pri Olympiáde v nemeckom jazyku prebehli online všetky kolá.
Kategória 2A - OK Nina Šintálová 1.miesto
Katarína Lopuchová 2.miesto
Kategória 2B - OK Doris Dvoranová 1.miesto
Vyučujúce SJL zorganizovali školské kolo súťaže Hollého pamätník, z ktorého do okresného kola postúpili 2 žiačky - Petra Černá (príma) a Melany Kyjaková (sekunda). P. Černá obsadila 2. miesto a M. Kyjaková 1. miesto a postúpila do krajského kola.
Mgr. Kúdelová sa so svojimi žiakmi zapojila do literárnej súťaže Po stopách minulosti.
Školské kolo SOČ prebehlo online a v krajskom kole nás najúspešnejšie reprezentovali:
- Ernest Fázik (3.B),
- Samuel Ballay (3.A),
- Barbora Zacharová (3.A), - 1. miesto
- Doris Dvoranová (septima) - 2. miesto
-
Študentky, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste reprezentovali našu školu aj na celoštátnom kole SOČ, kde sa obe stali úspešnými riešiteľkami.
Geografia
GO kat.F - OK Kristína Rexová 1.miesto
Oliver Páral 2.miesto
Maximilián R. Levčík 3.miesto
GO kat.F - KK Oliver Páral 8.miesto
Maximilián R. Levčík 11.miesto
Kristína Rexová 17.miesto
GO kat.E - OK Jakub Dvoran 7.miesto
Filip Adámik 10.miesto
GO kat.Z - KK Adam Ágh 10.miesto
Mladý Európan - regionálna vedomostná súťaž - Europe Direct Senica - Doris Dvoranová, Stanislav Lukáč a Ernest Fázik - 4. miesto
Dejepis
DO kat.E - OK Daniel Minarovský 4.miesto
DO kat.D - OK Jakub Dvoran 8.miesto
Tomáš Hercek 11.miesto
OĽP - Krajské kolo - Doris Dvoranová, septima - postup na celoštátne kolo - ústna časť 13. miesto, úvaha - 1. miesto
Dejepisná súťaž Európske dejiny - 1939 - 1945 - 8. miesto v kraji - 3.B - Samuel Kuča, Kristián Vígľaš a Jakub Voltmann.
Telesná výchova
Cezpoľný beh 1. miesto žiaci, 2. miesto žiačky
Futsal SŠ okresné kolo 1. miesto
Florbal SŠ okresné kolo 1. miesto
Basketbal SŠ 1. miesto študenti, 1. miesto študentky
Florbal st. žiakov okresné kolo 1. miesto
Volejbal okresné kolo 1. miesto študenti, 1. miesto študentky
Župná krajská olympiáda:
Florbal 4. miesto /P. Kolár vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja/
Atletika: Š. Janeková 1. miesto v skoku do diaľky, L. Geseová 1. miesto v behu na 800 m, A. Vargová 2. miesto v skoku do výšky, L. Šipovská 3. miesto v hode diskom, M. Varačka 1. miesto vo vrhu guľou, F. Prochác 1. miesto v hode diskom, 2. miesto vo vrhu guľou, štafeta 4x 100m dievčat 2. miesto
Florbal st. žiakov krajské kolo 1. miesto
Turnaj v malom futbale /Madunice/ 1. miesto
Celoštátne finále o Super pohár vo florbale 6. miesto /súťaže sa zúčastnilo 807 škôl/
Aktivity a prezentácia na verejnosti
Vyučujúce SJL zorganizovali literárne exkurzie pre triedy kvinta (Modra, Devín) a 2.A (Bratislava, Modra). V spolupráci s PK spoločenskovedných predmetov prebehla exkurzia triedy 3.A do pamätnej izby Ivana Kraska v Piešťanoch .
Vyučujúce PK jazykov si pripravili aktivity k Svetovému dňu vody i hodiny v exteriéri.
• V rámci členstva OECD sa výber 15-ročných študentov zúčastnil testovania PISA , kde hlavnou sledovanou oblasťou bola matematická gramotnosť.
V rámci matematiky sa žiaci tercie zúčastnili matematických prechádzok v Trnave, prostredníctvom mobilnej aplikácie MathCityMap objavovali matematiku prepojenú so skutočnými objektmi priamo v teréne a taktiež navštívili Západoslovenské múzeum v Trnave .
V rámci spoznávacieho krúžku žiaci kvarty navštívili výstavu historických bicyklov a divadelné predstavenie Sluha dvoch pánov .
V rámci DofE a zelenej školy žiaci 1.B, 2.A, 3.B, 4.B zrealizovali čistenie životného prostredia na Františkánskom námestí a v priemyselnom parku .
Už tradične a v rámci akčného plánu školy aj tento rok prebehlo čistenie studničky - 3. ročníky.
V júni sa študenti Doris Dvoranová, Michal Nueyn, Katatrína Minarovská, Emily Kočíšková zúčastnili stretnutia s Červeným krížom a zabsolvovali prípravný kurz prvej pomoci.
V rámci biológie sa študenti Michal Nueyn, Katarína Minarovská, Emily Kočíšková, Juraj Brunčák a Samuel Ballay zúčastnili súťaže Mladý záchranár, ktorá prebiehala v Trnave.
V spolupráci s CVČ Dúha bola škola spoluorganizátorom Okresného kola chemickej olympiády kat.D.
Počas Týždňa globálneho vzdelávania sa uskutočnili besedy s významnými osobnosťami vedy:
o Juraj Tekel - teoretická fyzika
o Kip Thorne - teoretická fyzika, online beseda v BA
o Pavol Čekan - biochémia
o Ing. Jozef Halcin, riaditeľ Odboru prevencie kriminality MV SR
o Mgr. Jozef Urminský, riaditeľ Vlastivedného múzea v Hlohovci
o tvorcovia filmu „Posledný Hebrej v Hlohovci“
V rámci Erasmus+ mobility sa vybraní študenti zúčastnili návštevy Litvy, kde si mohli pozrieť vodný mlyn, Múzeum etnokozmológie, Múzeum včelárstva a prírodné krásy regiónu Ignalina.
Naši študenti sa každoročne zúčastňujú charitatívnych zbierok:
„Humanitárne zbierky - dobrovoľníctvo“:
1. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska - zbierka BIELA PASTELKA
2. Liga za duševné zdravie - zbierka DNI NEZÁBUDIEK
3. Nadácia pre deti Slovenska - zbierka HODINA DEŤOM
4. Liga proti rakovine - Deň narcisov
5. UNICEF - zapojenie sa do programu Škola priateľská k deťom - 2021/2022, kampane pre deti z krajín ohrozených vojnovým konfliktom - po splnení kritérií sme aj tento rok získali titul „Škola priateľská deťom“
Všetky podujatia škola organizuje vďaka dlhodobej a veľmi dobrej spolupráci s:
MsÚ Hlohovec.
HTV a periodikami mesta.
CVČ Dúha
Vlastivedným múzeom v Hlohovci.
§ 2. ods. 1 h
Projekty
Škola je zapojená do dlhodobých projektov, ktoré umožňujú študentom rozvoj kľúčových kompetencií. Avšak každý školský rok je možné zapojiť sa do krátkodobých projektov, ktoré vychádzajú zo súčasnej spoločenskej situácie a reagujeme tak na nálady a potreby spoločnosti.
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
A)
Zdravá škola
Zelená škola (2014)
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu (2016)
Recyklohry
Čitateľská gramotnosť (2014)
Finančná gramotnosť (2014)
CLILL (2014)
Študenti v akcii
e-Twinning
Jeden svet na školách
Erazmus+
Mladý digitálny Európan
IT Akademia
B)
Projekt
Eduma - Projektový deň zameraný na prevenciu kyberšikany
Ženy z transportov
Nežná zmena
§ 2. ods. 1 i
Výsledky inšpekčnej činnosti
V dňoch:
09.11.2021 až 12.11.2021 a 15.11.2021 vykonala ŠŠI tematickú inšpekciu č. 2021/2021-2022 zameranú na realizáciu zmien v obsahu vzdelávania v závislosti od potrieb žiakov a nastavenie systému opatrení na podporu vzdelávnia žiakov ohrozených školským neúspechom v dôsledku dištančného vzdelávania.
Výsledok inšpekčnej činnosti:
1. uplatňovanie úloh na rozvíjanie vyšších myšlienkových procesov vo vyučovaní, rozvíjanie hodnotiacich a sebahodnotiacich kompetencií u žiakov
2. revízia ŠkVP v súlade s rámcovým učebným plánom pre 5-ročné gymnáziá
06.04.2022 vykonala ŠŠI tematickú inšpekciu č. 2084/2021-2022 zameranú na stav zabezpečenia realizácie testovania žiakov 4. ročníka gymnázia s osmeročným vzdelávacím programom
Výsledok inšpekčnej činnosti:
dodržiavať striedanie ekvivalentných foriem testov
§ 2. ods. 1 j
Materiálno-technické podmienky
V šk.roku 2021/2022
- vymaľovali sme stenu a strop v malej telocvični
- vymenili sme obklad v malej telocvični, nakoľko pôvodný bol už zničený a nahradený rôznymi alternatívnymi materiálmi
- obnovili sme palubovku v malej telocvični
- bolo zakúpené športové náradie (nové basketbalové koše)
- do učební bol dokúpený školský nábytok
- zakúpený nábytok do školskej knižnice, nové moderné tituly kníh
Plány
- rekonštrukcia telocvične
- rekonštrukcia športového areálu
- zriadenie prírodnej triedy a oddychovej zóny v areáli školy
- pokračovať v rekonštrukčných prácach (maľovanie tried, dverí a pod.)
- obnoviť asfaltový povrch pred budovou školy
Škola má 23 učební, z toho len 6 odborných, nakoľko niektoré pôvodne odborné učebne slúžia ako kmeňové triedy. Pre dodržiavanie zdravého životného štýlu sú k dispozícii 2 telocvične a fitnes centrum. Škola má k dispozícii výdajňu jedla. Žiaci mohli využívať jeden potravinový a jeden nápojový automat a školský bufet.
§ 2. ods. 1 k
Úspechy a nedostatky
V školskom roku 2021/2022 sa škola opätovne zapojila do grantových výziev.
Robotické vzdelávanie - cesta do budúcnosti (TDPS) - autor projektu a koordinátor Mgr. Miroslava Vavrová
• Hlavnou myšlienko projektu je robotické vzdelávanie prostredníctvom stavebníc LEGO Spike Prime, ktoré boli zakúpené pre študentov z finančných prostriedkov projektu.
• Finančná hodnota projektu: 4000 €
V rámci podania žiadosti v projekte Erasmus+ sme boli úspešní a vďaka finančným prostriedkom (18 000,- eur) sme mohli uskutočniť mobilitu našich študentov do Litvy (jún 2022)
Naša škola si udržuje úspešnosť v predmetových olympiádach, najmä prírodovedného zamerania. Jedna žiačka bola na základe umiestnenia v KK CHO pozvaná na Letnú školu chemikov (Banská Štiavnica).
V rámci participatívneho rozpočtu TTSK sme mohli zakúpiť stolný futbal do oddychovej zóny a lavičky na sedenie do exteriéru školy.Študenti boli veľmi aktívni pri tvorbe návrhov, plánujú sa do parti rozpočtu zapojiť aj ďalší školský rok.
V priebehu mesiacov jún, júl a august 2022 získal projekt „HTTPS“, na ktorom pracovali naši bilingválni študenti v priebehu dvoch školských rokov 2020/2021 a 2021/2022 spolu s litovskými, poľskými a tureckými partnermi, ocenenia „National Quality Label“ najskôr v Poľsku a následne aj na Slovensku a v Litve.
Je potrebné dbať na dodržiavanie ŠVVP a naďalej voliť individuálny prístup k žiakovi. Zvyšovať pozornosť a podporu talentovaným a nadaným žiakom zapájaním sa do súťaží, predmetových olympiád. Naďalej zvyšovať kvalitu odbornej práce niektorých vyučujúcich. Viac času venovať mimo vyučovacím aktivitám so žiakmi.
Pokračovať v spolupráci s univerzitou (SPU, UKF Nitra, FEI STU), prípadne začať spoluprácu s inými vysokými školami.
Naďalej zostáva v nepoužiteľnom stave športový areál, ktorého potrebu pociťujeme najmä pri potrebe realizovať hodiny telesnej výchovy v exteriéri.
Veľká telocvičňa je tiež v zlom technickom stave, ktorý nutne potrebuje rekonštrukciu. Žiakom chýbajú oddychové zóny a miesta pre neformálnu komunikáciu a kooperáciu.
§ 2. ods. 4 a
ŠVVP na SŠ
Počet žiakov so ŠVVP: 6
§ 2. ods. 4 b
Prijatí žiaci
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky:
8 - ročná forma - 18/ počet dievčat 12
4 - ročná formá - 52/ počet dievčat 33
5 - ročná forma - 40/ počet dievčat 26
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 2/2 počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok:
8 - ročná forma - 17/11 počet dievčat
4 - ročná formá -30 /21 počet dievčat
5 - ročná forma -21 /11 počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2021: 63/ 36 počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2021: 65 / 37 počet dievčat
Gym 8.roč Gym 5.roč Gym 4.roč SOŠ SOU OU Iné Spolu prihlásení 18 40 52 prijatí 13 21 30 % úspešnosti § 2. ods. 4 c
Prihlášky na SŠ
osemročné gymnázium štvorročné gymnázium päťročné gymnázium prihlásení 18 52 39 prijatí 17 30 21 % úspešnosti 100 100 100 § 2. ods. 4 d
Prijímacie skúšky
Prijímacie skúšky do 4- a 8-ročného gymnázia sa uskutočnili v 2 termínoch: 02.05.2022 a 09.05.2022
Do osemročného gymnázia bolo podaných 18 prihlášok. Prijímacích skúšok sa zúčastnilo 17 žiakov, jeden žiak neprišiel. Po zverejnení výsledkov PS sa zapísalo 13 žiakov.
Do štvorročného gymnázia si podalo prihlášku 46 žiakov, v 2.kole 6 žiakov. Po skončení 2. kola prijímacieho konania 21.06.2022 sa zapísalo do prvého ročníka 4-ročného gymnázia 29 žiakov.
Prijímacie skúšky do 5-ročného gymnázia sa konali 04.05.2022 a 11.05.2022. po skončení prijímacieho konania po 2. kole bolo do 1. ročníka 5-ročného gymnázia zapísaných 21 žiakov.
§ 2. ods. 4 e
Odbory
Trieda Študijný (učebný) odbor Zameranie I.A 79 02 J 00 gymnázium I.B 79 02 J 74 gymnázium bilingválne štúdium II.A 79 02 J 00 gymnázium II.B 79 02 J 74 gymnázium bilingválne štúdium III.A 79 02 J 00 gymnázium III.B 79 02 J 74 gymnázium bilingválne štúdium IV.A 79 02 J 00 gymnázium IV.B 79 02 J 74 gymnázium bilingválne štúdium V.B 79 02 J 74 gymnázium bilingválne štúdium príma 79 02 J 00 gymnázium sekunda 79 02 J 00 gymnázium tercia 79 02 J 00 gymnázium kvarta 79 02 J 00 gymnázium kvinta 79 02 J 00 gymnázium sexta 79 02 J 00 gymnázium septima 79 02 J 00 gymnázium oktáva 79 02 J 00 gymnázium § 2. ods. 4 f
Klasifikácia tried
Trieda AWS AAA ARL ANJ BIO BIOp CKP DEJ DAU DRA EKO EKN EAN ESV ETV I.A 1,66 1,41 1,59 I.B 1,48 1,71 II.A 1,81 1,52 1,77 II.B 1,15 1,85 1,92 2,08 1,54 III.A 1,68 1,82 1,82 1 III.B 1,44 1,44 1,13 1,88 1,31 IV.A 1,34 1,45 IV.B 1,13 1,2 1,87 1,47 1,33 V.B 1,17 1,33 1,28 1,36 príma 1,28 1,17 1,28 sekunda 1,17 1,33 1,44 tercia 1,5 1,19 1,81 kvarta 1,77 1,23 1,69 kvinta 1,52 1,5 1,68 sexta 1,21 1,79 1,6 septima 2 1,19 1,81 1,14 oktáva 1,29 1 Trieda FIG FRJ FYZ FAJ GEG HUV CHE IKE INF INFVP Inf4 KKN KKJ KKF KAJ I.A 2,45 1,97 2,14 1,72 1,79 I.B 2,33 2,14 1,14 II.A 2,35 1,29 1,71 1,65 1,68 II.B 1,38 2,38 1,15 2,23 2,15 2 III.A 1,25 2,14 1,46 2,04 1,36 2 1,39 III.B 1,38 1,81 1,06 1,25 2,06 2 IV.A 1 1,17 IV.B 1,5 1,6 1,33 1,33 1,47 1 1 V.B 1,5 1,44 príma 1,11 1,28 1 1,33 sekunda 1,72 1,44 1 1,22 1,06 tercia 1,75 1,63 1,81 1,06 1 kvarta 1,54 1,54 1,46 1,77 kvinta 1,96 1,52 1,72 1,26 1,48 sexta 2,11 1,05 1,79 1,37 1,79 septima 1,94 1,25 1,75 1,5 3 1,19 oktáva 1,5 1,29 Trieda KAJ4 KNJ KNj4 KRJ KFJ LIS MAT MAJ MDV MUA NBV NAS NEJ NEJ1 OBN I.A 2,14 1,83 I.B 2,05 II.A 2,55 1 1 2,4 1,19 II.B 2,31 1,77 1,31 III.A 2,5 2,4 1,54 III.B 1,88 1,25 1,81 IV.A 1,79 1,31 1,67 IV.B 1,94 2 1,47 2 V.B 1,67 2,14 príma 1,33 1,33 1 sekunda 1,67 1,61 1,28 tercia 1,56 1,38 kvarta 1,62 1,08 kvinta 2,04 1,71 sexta 1,74 1,25 1 2 1,05 septima 1,56 2,19 1,88 oktáva 1,64 1,43 1,57 Trieda OJP PWJ PPB PYE RGV RUJ SEB SEB4 SED SED4 SEF SEF4 SEG SEG4 SEC I.A I.B 1,52 1,57 II.A 1,76 II.B III.A 1,88 1 1,5 1 III.B IV.A 1 1,23 1 1,5 1,2 IV.B 2 1 1 1,25 V.B 1 1,33 1,33 1,5 3 príma 1 sekunda tercia 1,75 kvarta 1,54 kvinta 1,89 sexta 1,4 septima 1,25 1 1 2 oktáva 1,43 1 1,33 1,25 Trieda SEL SEM SEM4 SJL SPS SPS4 SPR SPH TAJ THD TSV TSV TEV THF UKL I.A 2,21 1 1 1 I.B 2,05 1 1 1 II.A 2,1 1 1 1,1 II.B 2,31 1 1 1,31 III.A 1,38 1,71 1 1 1 III.B 1,94 1 1 IV.A 1,25 1,48 1 1 1 IV.B 2 1,69 1,33 1 1 V.B 2,5 1,4 1 1 príma 1,22 1 1 sekunda 1,5 1 1 tercia 1,44 1,06 1 kvarta 1,92 1 1 kvinta 1,75 1 1 1 sexta 1,7 1 1 1 septima 1,8 2,19 1 1,19 1 oktáva 1,25 1,64 1,17 1 1 Trieda VUM VYV ZBG ZRT I.A I.B II.A II.B III.A III.B IV.A IV.B V.B príma 1 1,17 sekunda 1 tercia kvarta kvinta sexta septima oktáva Prospech žiakov
Trieda Počet Vyznamenaní Veľmi dobre Prospeli Neprospeli Neklasifikovaní Správanie 2 Správanie 3 Správanie 4 I.A 29 8 11 10 0 0 0 0 0 I.B 21 10 5 6 0 0 0 0 0 II.A 31 12 10 9 0 0 0 0 0 II.B 13 6 3 4 0 0 0 0 0 III.A 28 11 7 10 0 0 0 0 0 III.B 17 9 4 4 0 0 0 0 0 IV.A 29 21 2 6 0 0 0 0 0 IV.B 17 9 3 4 0 1 0 0 0 V.B 18 9 6 3 0 0 0 0 0 príma 18 17 0 1 0 0 0 0 0 sekunda 18 13 4 1 0 0 0 0 0 tercia 16 7 8 1 0 0 1 0 0 kvarta 13 10 0 3 0 0 0 0 0 kvinta 26 13 5 8 0 0 0 0 0 sexta 21 10 4 6 0 1 0 0 0 septima 16 7 6 3 0 0 3 0 0 oktáva 14 10 3 1 0 0 0 0 0 § 2. ods. 4 h
Uplatnenie žiakov
Uplatnenie žiakov
Štúdium ukončilo 61 študentov
V štúdiu na vysokej škole pokračuje 58 študentov (95 %), z toho v zahraničí študuje 14 žiakov (24 %)
Traja žiaci nepokračujú v štúdiu na VŠ
Vysoká škola Fakulta Počet Univerzita Komenského, Bratislava Právnická fakulta 2 Lekárska fakulta 2 Fakulta matematiky, fyziky a informatiky 1 Prírodovedecká fakulta 5 Fakulta telovýchovy a športu 1 Fakulta managementu 3 Farmaceutická fakulta 1 Slovenská technická univerzita, Bratislava Fakulta elektrotechniky a potravinárskej technológie 2 Fakulta chemickej a potravinárskej technológie 1 Ekonomická univerzita, Bratislava Obchodná fakulta 2 Národnohospodárska fakulta 1 Fakulta podnikového manažmentu 2 Fakulta medzinárodných vzťahov a diplomacie 1 Trnavská univerzita Právnicka fakulta 2 Pedagogická fakulta 1 Univerzita sv. Cyrila a Metoda Trnava Fakulta zdravotníckych vied 2 Filozofická fakulta 1 Univerzita Konštantína Filozofa, Nitra Filozofická fakulta 2 Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva 1 Fakulta prírodných vied a informatiky 2 Slovenská poľnohospodárska univerzita, Nitra Fakulta zahradníctva a krajinného inžinierstva 1 Fakulta ekonomiky a manažmentu 2 Fakulta biotechnológie a potravinárstva 1 Masarykova univerzita, Brno Právnická fakulta 1 Přírodovědecká fakulta 2 Fakulta informatiky 4 Ostravská univerzita Filozofická fakulta 1 Vysoká škola finanční a správni, Praha 1 Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahu, Praha 1 Žilinská univerzita Fakulta riadenia a informatiky 1 Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie, Košice Katedra hygieny, technológie a zdravotnej bezpečnosti potravín 1 Univerzita P.J.Šafárika, Košice Právnická fakulta 1 Prešovská univerzita Fakulta zdravotníckych odborov 1 Vysoké učení technické, Brno Stavebná fakulta 1 Neudáva VŠ 1 Saxion university, Holandsko 2 Tilburg university, Holandsko 1 § 2. ods. 5 a
Finančné a hmotné zabezpečenie
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
BV
Normatívne: 875.459,- €
Z toho na:
Prevádzku: 128.789,- €
Cestovné: 224,-€
Energie (teplo, elektrina, voda): 34.172,- €
Všeobecný materiál (čistiace pr., kancelárske, náhradné diely, tonery, dezinfekcia, zabezpečenie DV): 32.413,- €
Dopravné (servis auta):403,- €
Opravy a údržba budov: 24.547,- €
Všeobecné služby (odvoz odpadov, kopírovacie služby, stravovanie, údržba zelene, opravy zariadení): 36.366,- €
Presun nevyčerpaných prostriedkov do r.2022: 28.803,- €
Nenormatívne: 19.012,- €
Príspevok na lyžiarsky výcvik: 0,- €
Odchodné: 4.271,- €
Príspevok na učebnice: 3.376,- €
KV:
Príspevok na špecifiká: 3.025,- €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Vzdelávacie poukazy: 8.090,- €
Spôsob použitia:
Mzdy, poistné: 3.154,- €
Materiálne zabezpečenie, energie: 3.834,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Príjem z prenájmu: 4.585,18,- €
2%: 3.937,62,- €
Minulo sa: 2.798,71,- €
Príspevky od rodičov: 7.650,- €
ZRPŠ k 31.8.2022 je konečný stav: 4.908,70,- €
§ 2. ods. 5 b
Voľnočasové aktivity
Názov záujmového krúžku Počet detí Počet skupín Vedúci Športové hry 16 1 Mgr. Pavol Polakovič Francúzsky jazyk 17 1 Mgr. Eva Černá Školský časopis Mozaika 16 1 Mgr. Eva Černá English Culture Club 20 1 Mgr. Zuzana Lukáčová Turistika 15 1 Mgr. Ľubica Nevydalová Kondičná príprava 1 15 1 Mgr. Roman Janiš Kondičná príprava 2 15 1 Mgr. Roman Janiš Kondičná príprava 3 16 1 Mgr. Roman Janiš Literárny krúžok 18 1 Mgr. Dana Filipková Chémia hrou 19 1 Mgr. Ľubomíra Krajčová Študenti v akcii 19 1 Mgr. Andrea Krupová Matematický krúžok 17 1 Mgr. Milada Jirkalová Spoznávací krúžok 16 1 Mgr. Milada Jirkalová Lego robotika 18 1 Mgr. Miroslava Vavrová Internet of Things 17 1 Mgr. Miroslava Vavrová § 2. ods. 5 c
Spolupráca školy s rodičmi
Spolupráca školy s rodičmi prebieha prostredníctvom Rady rodičov a Rady školy. Rada rodičov pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci pomáha škole zabezpečiť úlohy a ciele školy a prispieva na financovanie akcií študentov podľa svojho rozpočtu.
Rad školy sleduje výsledky školy vo všetkých oblastiach vymedzených zákonom a štatútom Rady školy.
Záver
Vypracoval: RNDr. Karin Minarovská
V Hlohovci, 27. septembra 2022
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 29. septembra 2022
Správa schválená Radou školy dňa: 6. októbra 2022