• Aktivity a úspechy PK Jazyk a komunikácia od šk.r. 2021/2022

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 25.11.2022 sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, v ktorom si preverili svoje jazykové znalosti žiaci z prvého a druhého ročníka a žiaci zo sexty. V kategórii 2A zvíťazili a do okresného kola postupujú žiačky zo sexty:

1. miesto : Katarína MINAROVSKÁ

2.miesto : Sofia LOFFLEROVÁ

Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole ONJ.

Mgr. Košťálová, Mgr. Andreánska

Juvenes Translatores

Dňa 24. 11 2022 sa 5 študenti našej školy (Johana Miklošíková a Nikol Zomborská zo septimy a Ernest Fázik, Kristián Viglaš, a Jakub Voltmann zo 4.B) zapojili do medzinárodnej prekladateľskej sútaže Juvenes Translatores, ktorú od roku 2007 organizuje Európska komisia. V tomto roku dostali príležitosť súťažiť žiaci 14 slovenských škôl, ktorí sa narodili v roku 2005. Výsledky ich snaženia budú známe vo februári 2023.

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

V dňoch 22. a 23. 11. 2022 prebehli školské kolá Olympiády v anglickom jazyku. Takmer 100 súťažiacich v šiestich kategóriách si zmeralo svoje schopnosti v rôznych jazykových zručnostiach. Najviac sa darilo týmto študentom, ktorí vo svojich kategóriách zvíťazili a budú našu školu reprezentovať na okresnom a krajskom kole:

Kategória 1A - Bianka Cebová (sekunda)

Kategória 1B - Martin Sekera (kvarta)

Kategória 2A - Timotej Krajčovič (sexta)

Kategória 2B - Nikol Zomborská (septima)

Kategória 2C1 - Ernest Fázik (4.B)

Kategória 2C2 - Ema Čuláková (septima)

Olympiáda v slovenskom jazyku

V školskom kole Olympiády v slovenskom jazyku kategórie C súťažili žiaci tercie ( M. Kyjaková, M. Levčík ) a žiaci kvarty ( Z. Lekár, T. Hercek).. Svoje sily si zmerali v troch častiach - vedomostnom online teste, v rečníckom prejave a v tvorbe / transformácii textu. Víťazom sa stal žiak kvarty, T. Hercek, ktorý postúpil do okresného kola v Hlohovci. Umiestnil sa na 7. mieste.

Krajské kolá Olympiády v nemeckom a anglickom jazyku

Dňa 16.2.2022 sa online formou konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Po úspešnom absolvovaní okresného kola reprezentovali našu školu v krajskom kole
          v kategórii 2A - Ninka ŠINTÁLOVÁ a Katka LOPUCHOVÁ z 2.A a v kategórii 2B - Doris DVORANOVÁ zo septimy.
          Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku sa konalo dňa 8.2.2022 a súťaž prebiehala online. Zúčastnení študenti absolvovali test a tí úspešnejší z nich aj ústnu časť súťaže. Našu školu reprezentovali Timotej Krajčovič (kvinta, kategória 2A), Dominik Špalek (oktáva, kategória 2B) a Klára Lišková (5.B, kategória 2C1). Všetci traja sa vo svojich kategóriách stali úspešnými riešiteľmi.

Olympiáda v anglickom jazyku

V dňoch 19. a 26. 11. 2021 sa konali školské kolá Olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ich 54 žiakov, ktorí súťažili v piatich kategóriách. Odborná porota preverila ich jazykové zručnosti v oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením i schopnosti komunikovať v angličtine. Víťazi jednotlivých kategórií budú naše gymnázium reprezentovať na okresnom a krajskom kole súťaže. Ide o týchto študentov:

Kategória 1A - Jakub Opeta (sekunda)

Kategória 1B - Jakub Skýpala (kvarta)

Kategória 2A - Timotej Krajčovič (kvinta)

Kategória 2B - Dominik Špalek (oktáva)

Kategória 2C2 - Klára Lišková (5.B)

Olympiáda v nemeckom jazyku

V dňoch 5.a 26.11.2021 sa konalo školské kolo ONJ. Z 12 súťažiacich sa najlepšie umiestnili a našu školu v okresnom kole budú reprezentovať tieto žiačky:

V kategórii 2A:

Nina Šintálová /2.A/ - 1.miesto