• Študenti oktávy Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci zvíťazili  v prvom ročníku medzinárodného projektu „Ambasádorská škola Európskeho parlamentu“
          • Študenti oktávy Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci zvíťazili v prvom ročníku medzinárodného projektu „Ambasádorská škola Európskeho parlamentu“

• V prvom ročníku projektu EPAS - "European Parliament Ambassadors Schools" zvíťazili študenti oktávy Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci

• EURÓPSKY  TÝŽDEŇ  ŠPORTU
          • EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

• Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2017 sme si pripomenuli jeho tretí ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

• Týždeň globálneho vzdelávania

• V dňoch od 06. - 08.11.2017 sa uskutočnia v škole v rámci Týždňa globálneho vzdelávania prednášky, workshopy a aktivity. Vyvrcholením tohto týždňa mala byť oslava Medzinárodného dňa študentstva, ktorá sa z dôvodu technických problémov uskutoční v náhradnom termíne.

• Riaditeľské voľno pre maturantov

• Riaditeľka Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods.5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľské voľno dňa 10.11.2017 triede oktáva, dňa 24.11.2017 triede 4.B a 1.12.2017 triede 4.A.

• Vztyčovanie vlajky Zelenej školy

• Dňa 11.10.2017 sa členovia Kolégia Zelenej školy Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci zúčastnili slávnostného vztyčovania vlajky Zelenej školy v MŠ na Hollého ulici. Táto škôlka je do projektu Zelená škola zapojená už deviaty rok. Naši študenti si pre deti pripravili tvorivé dielne o vlastnostiach vody, triedení odpadu a výrobe ekotašiek zo starého trička. Z nadšených tvárí detí bolo vidieť, že sa im aktivity páčili, no najväčší ohlas mala jednoznačne ekotaška, ktorú si hrdo odniesli domov.

Spracovala: RNDr. Karin Minarovská

• Ekotopfilm- Envirofilm

• V piatok 20.10.2017 sa študenti tried Sexta a 3.B Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci zúčastnili festivalu JUNIOR FESTIVAL, ktorý prebieha v rámci podujatia Ekotopfilm- Envirofilm v Kine Úsmev v Hlohovci. Cieľom podujatia je žiakov vzdelávať a motivovať, aby sa ich správanie uberalo smerom k trvalo udržateľnému rozvoju.

Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije, mohol sledovať päť krátkych filmov, víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí.

Spracovala: RNDr. Karin Minarovská

• EX LIBRIS HLOHOVEC 2017

• Dňa 6. 10. 2017 sa uskutočnilo v kine Úsmev  slávnostné vyhlásenie výsledkov  16. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov  EX LIBRIS HLOHOVEC na tému SVET OKOLO NÁS.

Vo veľkej konkurencii (1455 prác z 12 krajín Európy a 27 miest Slovenska) získali dve žiačky našej školy v kategórii ZŠ   významné ocenenia.

• Dobrodružné expedície programu DofE

• V dňoch 17.-18. júna absolvovali dva tímy nášho gymnázia cvičnú expedíciu v lokalite Považského Inovca, na trase Havran – Horné Otrokovce. Keďže ju zvládli výborne a nemali problém s presunom v lesnom teréne, varením na otvorenom ohni, ani s rozložením táboriska, tak následne v dňoch 27.-28. júna kvalifikačnú expedíciu v Malých Karpatoch, na trase Hradište pod Vrátnom  - Dobrá Voda – Naháč. Počas kvalifikačnej expedície plnili tímy aj určité vopred stanovené ciele. Jeden tím postavil v lese prístrešok z konárov a celý proces jeho výstavby nahral, aby výsledné video mohlo slúžiť ako návod pre turistov. Druhý tím počas expedície vytváral turistického sprievodcu danej lokality.

• Výtvarná súťaž

• Celoslovenská výtvarná súťaž: Krásy Slovenska, ktorú organizovalo RP MPC Bratislava

Hlavná cena - fotografia :

IVAN DANIŠ

študent 2. A triedy

Poďakovanie výtvarnému pedagógovi za zapojenie sa školy do tejto súťaže: Mgr. Eva Miklovičová

• Biologická olympiáda

• Dňa 25. apríla 2017 sa na CVČ Dúha uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie D. Našu školu reprezentovali tí najmladší, študenti triedy príma:Timotej BISTÁK ;Dominika FRÝDECKÁ ;Nikol ZOMBORSKÁsa umiestnila sa na peknom 3. mieste.

• Fyzikálnej olympiády - Archimediády

• Dňa 16. mája 2017 sa uskutočnilo v CVČ Dúha Hlohovec obvodné kolo Fyzikálnej olympiády - Archimediády. Zúčastnili sa ho žiaci triedy sekunda:

Stanislav LUKÁČ - 2. miesto, úspešný riešiteľ

Ondrej HANZLÍK - 3. miesto, úspešný riešiteľ

• Chemickej olympiády kategória C

• Dňa 18. mája 2017 sa uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády kategória C. Zúčastnilo sa ho 5 študentov našej školy.Úspešnou riešiteľkou a 5. miesto obsadila Janka RÁCIKOVÁ z kvinty.

• Chemická olympiáda - okresné kolo, kat. D

• Dňa 23. marca 2017 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo chemickej olympiády kategórie D.

Našu školu reprezentovali študenti kvarty.Michal Minarovský - 3. miesto, úspešný riešiteľ Andrej Morovics 4. miesto, úspešný riešiteľ

• Oznamy

V dňoch 28.6. - 30.6. 2017 obedy nebudú z technických dôvodov.

• Župná olympiáda

• Župná olympiáda stredoškolskej mládeže Trnavského samosprávneho kraja ,  myšlienka jeho predsedu  Tibora Mikuša, patrí k významným slovenským športovým projektom. Tento rok vstúpila do druhej desaťročnice.  Multišportové podujatie  v 11. ročníku dalo šancu prejaviť svoje schopnosti talentom v rôznych športoch a GIK HC sa tiež môže pochváliť nádhernými úspechmi svojich študentov.

• GEW 2019 - 12.11.2019
    • GEW 2019 - 11. 11. 2019