• KRÁSNE PRÁZDNINY

• Vedenie Gymnázia Ivana Kupca praje v zdraví prežité letné dovolenky, príjemný oddych a relaxáciu po náročnom školskom roku.

• Medzinárodná jadrová súťaž ENEN+ máme VÍŤAZOV!

• Náš tím z I.B (Michal Fano, Kristián Majka, Markus Kovarský, Markus Šuliman) vyhral kategóriu video - s výhrou sa spája aj finančná odmena 1500€. Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu nielen našej školy, ale aj našej krajiny (zúčastnilo sa 33 tímov z 18 krajín Európy).

Miroslava Vavrová

...pár sekúnd z vyhlasovania víťazov:  https://youtu.be/N6Q6Jga49qg

• SKRÁTENÉ VYUČOVANIE

• Z prevádzkových dôvodov sa v pondelok 6.12.2021 a utorok 7.12.2021 nebudú vydávať obedy. Vyučovacie hodiny budú skrátené na 30 minút.

• 2. KOLO PRIJÍMACÍCH POHOVOROV

• Oznamujeme zákonným zástupcom žiakov 9. a 8. ročníka ZŠ, že sa na našej škole bude konať 2. kolo prijímacích skúšok pre školský rok 2021/2022 do  štvorročného a bilingválneho gymnázia.

Termín konania prijímacích skúšok - 22.6.2021

Štvorročné gymnázium - 7 voľných miest

Päťročné - bilingválne gymnázium - 5 voľných miest

Registrácia bude prebiehať od 7.50 h - 8.00 h vo vestibule školy.

• TIP NA DOBRÚ KNIHU Č.7

• Kniha, ktorú Vám ponúkam na čítanie je napísaná vo forme rozhovorov. V nich sa rôzni ľudia rôznych povolaní a životných osudov vyrozprávali zo svojich zážitkov a životných osudov v Kórejskej ľudovodemokratickej republike dnešných dní.
            Severná Kórea sa zdá ľuďom na Západe ako temné, nepochopiteľné a veľakrát desivé ,,Polnočné kráľovstvo´´, pričom propaganda a kult osobnosti dynastie Kimov je taká absurdná, že sa nedá brať vážne. A Severokórejec? To je v dnešnej dobe v podstate synonymum pre človeka v sivej uniforme, ktorý je odhodlaný položiť za svoju krajinu život.
            Ako túto situáciu vidia ľudia, ktorým sa podarilo utiecť z tohto štátu, si môžete prečítať v knihe, ktorá je síce napísaná v českom jazyku, ale verím, že Vás zaujme a s porozumením češtiny nebudete mať problémy.

• Riaditeľské voľno

• V súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní podľa § 150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľka školy všetkým žiakom dňa 22.6.2021 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov (odstávka vody).

• Matematický klokan 2021

• V tejto medzinárodnej matematickej súťaži reprezentovali našu školu 15 študenti. Súťaž bola náročná a všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu školy. Každý z nich získal od spoločnosti Talentída diplom, špeciálnu matematickú ceruzku a tí najúspešnejší aj vecné ceny.

• ZBER PAPIERA

• Od 21.6.2021 sa na škole uskutoční zber papiera.

Kontajner bude pristavený na ihrisku pri veľkej telocvični.

Papier môžete odovzdávať v nasledovných termínoch:

pondelok         14.30 h - 17.00 h

utorok, streda  7.00 h - 8.30 h

14.30 h - 16.00 h

štvrtok              7.00 h - 8.30 h

piatok              7.00 h - 8.30 h

14.30 h - 16.00 h

• ENEN+ COMPETITION ONLINE 2021

• V súťaži filmov s jadrovou tematikou postúpil tím M&M&M (Kovarský+Šuliman+Fano+Majka) do užšieho výberu a konečné umiestnenie bude závisieť od množstva lajkov videa na kanáli ENENu https://youtu.be/Fi2i6FSQj0k a taktiež od absolvovania online školení a kvízov 21.-25.6.2021. Ďakujeme za všetky lajky.

• Databázová olympiáda 2021

• Dňa 1. júna 2021 sa konala celoslovenská súťaž v programovaní v jazyku SQL pod názvom Databázová olympiáda. Súťaž organizovala Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, garantom bol prof. RNDr. Stanislav Krajči, PhD.

Našu školu reprezentovali študenti z II.A, ktorí sa umiestnili na prvých priečkach rebríčka (prví traja získali hodnotné ceny):

2.Juraj Zelenay

3.Samuel Ballay a Veronika Barchánková

5.Adriana Kaletová a Emily Kočíšková

7.Michal Kováč

8.Jakub Marček

10.Peter Kollár a Pavol Preťo

Všetkým ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy. Študentov vyučovala a pripravovala Mgr. Miroslava Vavrová.

• Protidrogová prevencia

• 21. mája 2021 sa uskutočnil webinár s protidrogovou tematikou „Pravda o drogách“. Za edukačnú prednášku ďakujeme Mgr. Petrovi Remperovi, ktorý sa takto na diaľku venoval našim študentom z tried tercia a kvarta.

Ďakujeme!

Mgr. Jirkalová

• Hollého pamätník

• Dňa 8.6.2021 sa uskutočnilo okresné kolo v umeleckom prednese prózy a poézie – Hollého pamätník. Našu školu reprezentovala Melany Kyjaková (príma), ktorá v II. kategórii (próza) obsadila 1. miesto. V III. karegórii (próza) našu školu reprezentovala Katarína Minarovská (kvarta), ktorá obsadila III. miesto.

Srdečné blahoželáme!