• Aktivity PK cudzích jazykov od šk.r. 2018/2019

    • Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

     V stredu 15.1.2020 sa v priestoroch Centra voľného času Dúha v Hlohovci konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naše gymnázium reprezentovali tri študentky a všetky získali vo svojich kategóriách krásne umiestnenia.

     Dajana Linhartová (kvarta) sa v kategórii 1B umiestnila na 1. mieste;

     Mia Remenárová (sexta) obsadila v kategórii 2A 2. miesto;

     Paulína Jančárová (septima) zvíťazila v kategórii 2B.

     Všetkým dievčatám srdečne blahoželáme a Dajane s Paulínkou držíme palce na krajskom kole súťaže.

     Anglické divadelné predstavenie „Tom Sawyer“ v podaní britských hercov

     Dňa 29.11.2019 sme sa zúčastnili v Bratislave anglického divadelného predstavenia Tom Sawyer vpodaní TNT English Theatre.

     Román „Tom Sawyer“ mapuje fantázie, túžby a sny 14-ročného tínedžera Toma, ktorý zažíva so svojimi rovnako nezbednými priateľmi mnoho dobrodružstiev, ale zároveň popisuje aj rozdiely medzi spoločenskými vrstvami v americkej spoločnosti 19. storočia a problémy sveta dospelých - honbu za materiálnym ziskom, otroctvo, či kriminalitu.

     Dielo Marka Twaina, jedného z najobľúbenejších amerických autorov, spracoval dvorný scenárista TNT skupiny Paul Stebbings a režíroval Gaspard Legendre. Kreatívny tím TNT využil atribúty tohto diela, ktoré je zároveň trilerom, komédiou aj romancou, naplno a vytvoril dynamické predstavenie, v ktorom sme spolu s piatimi hercami (ktorí dokázali presvedčivo odohrať niekoľko charakterov zároveň) striedali rôzne scény reprezentujúce život na vidieku v Mississippi (ktoré herci vytvárali s minimálnym počtom veľmi dobre premyslených a multifunkčných kulís). Vďaka ich hereckému umeniu sme uverili mnohým divadelným ilúziám: že Christian Anstee, hrajúci Toma, má 14 rokov, či tomu, že spolu s Faye Lord, hrajúcou Becky, sa rútime na dno dlhej jaskyne. Ďakujeme TNT tímu za plnohodnotný umelecký zážitok.

     Divadelný festival vo Vrbovom

     Dňa 14.11.2019 sa naši študenti Natália Homolová (2.B), Michal Libant (2.B), Hedviga Hlavnová (2.B), Juliána Ondrišová (3.B) a Peter Štrpka (3.B) pod odborným dohľadom p. p. Louise Ellen Kocianovej zúčastnili  dramatického festivalu v anglickom jazyku „ Zahrajme to tvorivo“ pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a mesta Vrbové, ktorý bol určený pre žiakov 1. – 4. ročníka bilingválnych slovensko-anglických tried.

     Jednotlivé vystúpenia divadelných skupín žiakov, ktoré predstavovali svetoznáme diela Williama Shakespeara netradičným spôsobom sledovala odborná komisia, ktorú tvorila p. primátorka mesta Vrbové, zástupkyňa Cirkevnej základnej umeleckej školy vo Vrbovom a Štátnej jazykovej školy v Trenčíne. Ich úlohou bolo hodnotiť jazykovú úroveň  a celkový umelecký dojem.

     Sme veľmi hrdí, že naši študenti so svojim vystúpením „Taming of the Shrew“  (Skrotenie zlej ženy) očarili divákov a umiestnili sa na krásnom 1. mieste. Blahoželáme víťazom a zároveň sa tešíme na ďalší ročník tohto festivalu, ktorým si pripomenieme diela Charlesa Dickensa.

     Súťaže v anglickom jazyku v šk. roku 2019/2020

     V mesiaci november prebehli na Gymnáziu Ivana Kupca dve súťaže v anglickom jazyku - školské kolo Olympiády v anglickom jazyku a súťaž Angličtinár roka (Best in English).

     Olympiády v anglickom jazyku sa zúčastnilo viac ako 50 študentov, ktorí súťažili v šiestich kategóriách. Najviac sa darilo nasledujúcim žiakom, ktorí nás budú reprezentovať na okresnom kole súťaže:

     Kategória 1A - Sofia Kolevová, sekunda

     Kategória 1B - Dajana Linhartová, kvarta

     Kategória 2A - Mia Remenárová, sexta

     Kategória 2B - Paulína Jančárová, septima

     Kategória 2C1 - Jakub Fiala, 1.B

     Kategória 2C2 - Oskar Sýkora, oktáva

     Súťaž Angličtinár roka je medzinárodná, organizovaná lektormi Karlovej Univerzity v Prahe a Masarykovej Univerzity v Brne. Študenti v nej súťažia prostredníctvom internetu na úrovni C1. Na našej škole sa do nej zapojilo 19 súťažiacich, spomedzi ktorých sa najviac darilo Mii Remenárovej zo sexty, ktorá získala 108 bodov zo 117. Spomedzi 624 zapojených škôl z rôznych krajín sveta, sa Gymnázium Ivana Kupca umiestnilo na 119. mieste, vrámci Slovenska na 18. mieste a na 2. mieste v Trnavskom kraji.

     Olympiáda v nemeckom jazyku v šk. roku 2019/2020

     Víťazi školského kola Olympiády v nemeckom jazyku v školskom roku 2018/19 sú:
      
     Kategória 2A : 1.miesto - Ivana MLYNARČÍKOVÁ   / sexta /
      
     Kategória 2B : 1.miesto - Nina ONDRIŠOVÁ / 4.A /
                             2. miesto - Paulína JANČÁROVÁ /septima/
      
     Uvedení študenti budú našu školu reprezentovať v okresnom kole. Srdečnč im blahoželáme a držíme palce v ďalšom reprezentovaní školy :-)
     Mgr.Košťálová, Mgr.Beláková

     Súťaž Mladý prekladateľ 2019

     V piatok 8.11.2019 sa na Katedre translatológie FF UKF v Nitre, uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Mladý prekladateľ 2019. Našu školu reprezentovali žiaci z triedy I.B: Jakub Voltmann, Ernest Fázik, z triedy sexta: Jakub Hulala, Mia Remenárová  a žiak triedy kvinta Stanislav Lukáč, ktorý sa umiestnil na 2. mieste za preklad textu z anglického jazyka do jazyka slovenského.

     Olympiáda v nemeckom jazyku

     Víťazi školského kola Olympiády v nemeckom jazyku v školskom roku 2018/19 sú:
      
     Kategória 2A : 1.miesto - Ivana MLYNARČÍKOVÁ   / kvinta /, 2.miesto - Michal MINAROVSKÝ / sexta /
      
     Kategória 2B : 1.miesto - Nina ONDRIŠOVÁ / 3.A /
      
     Kategória 2C : 1.miesto - Alexandra BULTMANOVÁ / 4.B /
      
     Blahoželáme a držíme palce v ďalšom reprezentovaní školy :-)
     Mgr.Košťálová, Mgr.Beláková
      
      

     Súťaže v anglickom jazyku

     V mesiaci november prebehli na Gymnáziu Ivana Kupca dve súťaže v anglickom jazyku - školské kolo Olympiády v anglickom jazyku a súťaž Angličtinár roka (Best in English).

     Olympiády v anglickom jazyku sa zúčastnilo viac ako 40 študentov, ktorí súťažili v šiestich kategóriách. Najviac sa darilo nasledujúcim žiakom, ktorí nás budú reprezentovať na okresnom kole súťaže:

     Kategória 1A - Katarína Minarovská, sekunda

     Kategória 1B - Dajana Linhartová, tercia

     Kategória 2A - Mia Remenárová, kvinta

     Kategória 2B - Samuel Řeřicha, 4.A

     Kategória 2C1 - Klára Lišková, 2.B

     Kategória 2C2 - Peter Vidlička, 4.A

     Súťaž Angličtinár roka je medzinárodná, študenti v nej súťažia prostredníctvom internetu. Na našej škole sa do nej zapojilo 21 súťažiacich, spomedzi ktorých sa najviac darilo Paulíne Jančárovej zo sexty, ktorá získala 109 bodov zo 122 (89,34%), čo je vzhľadom na to, že súťažný test bol na úrovni C1 naozaj skvelý výsledok.

     Perly Soľnej komory

     V dňoch 12.4.2018 až 14.4.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili poznávacej exkurzie „Perly Soľnej komory“ .

     Prvá zastávka patrila prehliadke benediktínskeho kláštora Melk, zapísaného v kultúrnom dedičstve UNESCO, známeho i z natáčania kultového filmu „Meno ruže.“

     Odtiaľ sme sa presunuli do mesta Linz, tretieho najväčšieho rakúskeho mesta s bohatou históriou  z obdobia  Keltov, Rimanov, sťahovania  národov a známeho výrobou svetoznámej Linzer Torte.  

     Nasledovala ďalšia perla Soľnohradska – rodisko W.A.Mozarta – prekrásne barokové mesto Salzburg s pevnosťou Hohensalzburg.

     Na blízkom jazere Wolfgangsee sme zažili atmosféru čarovných kúpeľných mestečiek Gilgen a St.Wolfgang.

     Vyvrcholením exkurzie bola návšteva  mestečka Hallstatt, ležiaceho na brehu jazera Hallstätter See na úpätí masívu Dachstein. Práve tu boli objavené pozostatky Halštatskej kultúry a oblasť je známa aj veľkými jaskynnými systémami.  Po prehliadke soľnej bane Salzwelten  sme  navštívili  kostol Pfarrkirche a kostnicu  Beinhaus s unikátne pomaľovanými  lebkami.

     Veríme, že žiaci aj pedagógovia si odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Mali taktiež možnosť overiť si v praxi svoje jazykové vedomosti. Dúfame, že sme u nich vzbudili záujem o bližšie spoznávanie a štúdium jazyka i kultúry susedného národa.

      

     Mgr. M.Beláková

      

      

      

     Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

     Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa na GIK konalo dňa 16. 11. 2017 a zúčastnilo sa ho viac ako 50 súťažiacich v šiestich kategóriách. Na okresnom kole nás budú reprezentovať víťazi jednotlivých kategórií:

     Kategória 1A - Timotej Krajčovič, príma

     Kategória 1B - Mia Remenárová, kvarta

     Kategória 2A - Eduard Zelenay, sexta

     Kategória 2B - Samuel Řeřicha, 3.B

     Kategória 2C1 - Simona Vančová, 1.B

     Kategória 2C2 - Barbora Vrtíková, oktáva

     Víťazom blahoželáme a držíme im palce pri reprezentácii školy na vyšších kolách súťaže!

      

     Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

     Dňa 13. novembra 2017 sa na našej škole konala Olympiáda v nemeckom jazyku. Do   š k o l s k é h o  k o l a   sa prihlásilo 14 žiakov v kategóriách 2A,2B a 2C.

     Do okresného kola postupujú najlepší z nich:

      

     Kategória 2A

     1 .miesto : Nina ONDRIŠOVÁ , z 2.A triedy

     2. miesto : Pavlína JANČAROVÁ  , z kvinty

      

     Kategória 2B

     1. miesto : Lívia GREGOROVÁ ,  zo septimy

     2. miesto : Eduard ROČEK  , zo septimy

      

     Kategória 2C  : Alexandra BULTMANOVÁ, z 3.B

      

     Víťazom blahoželáme a želáme veľa šťastia v ďalšom reprezentovaní našej školy.

      

     Mgr. Košťálová, Mgr. Beláková

     Exkurzia v Londýne

                 Vo štvrtok 27. apríla sme vyrazili na dlhoočakávaný poznávací výlet do Londýna, ktorý pre nás pripravili pani profesorky Lukáčová a Kureková.

                 V ranných hodinách sme odeleteli z bratislavského letiska, kde sme sa stretli s našou sprievodkyňou Marianou Hozlárovou, a po dvoch hodinách letu sme pristáli na londýnskom letisku Stansted, odkiaľ nás autobus dopravil do hotela Travelodge Croydon Central. Po ubytovaní sme sa vydali spoznávať Londýn. Počas nášho pobytu sme cestovali najmä londýnskym metrom London Underground, najstaršou podzemnou dráhou na svete. Zo všetkého najskôr sme si užili pohľad na Londýn z výšky 135 metrov z vyhliadkového kolesa London Eye a krátky film o Londýne v 4D kine. Neskôr sme mali možnosť navštíviť úžasné múzeá Victoria a Albert Museum, Natural History Museum a Science Museum v časti Kensington.

                 Na druhý deň, v piatok 28. apríla sme sa presunuli do námornej štvrte Greenwich, kde sa nachádza plachetnica Cutty Sark, známa svojou rýchlosťou, námorné múzeum, akadémia a Kráľovské observatórium s nultým poludníkom. V Greenwich sme nastúpili na rýchloloď, ktorá nás po Temži prepravila až k zdvíhaciemu mostu Tower Bridge. Po ceste sa nám naskytol výhľad na rôznorodé mestské časti, od dokov až po najmodernejšie mrakodrapy. Prešli sme sa k pevnosti Tower, ktorá slúžila ako väznica, zbrojnica, zverinec, pokladnica a mincovňa. Dnes sú v nej uložené korunovačné klenoty. Videli sme The Monument, kamenný stĺp pripomínajúci miesto, kde vypukol Veľký požiar v Londýne. Popri lodi Golden Hinde II. slávneho piráta Francisa Drakea, odkiaľ sme mali výhľad aj na London Bridge, dobovom Shakespearovom divadle The Globe a po moste Millenium Bridge známom aj z filmu Harry Potter sme sa dostali až k prekrásnej katedrále St. Paul´s Cathedral, ktorá bola postavená na mieste pôvodného kostola zničeného požiarom. Navštívili sme Museum of London, zastavili sa pri koncertnej hale Royal Albert Hall a honosnom pamätníku Albert Memorial. Prešli sme sa po nádhernom kráľovskom parku Kensington Gardens, kde stojí taktiež Kensington Palace.

                 Tretí deň, sobotu 29. apríla sme venovali prehliadke futbalového štadióna Chelsea a prehliadke historickej časti mesta, Westminsteru. Počuli sme odbíjať Big Ben, svetoznámy zvon v jednej z veží Houses of Parliament. Videli sme gotickú katedrálu Westminster Abbey, ktorá je miestom korunovácií, kráľovských svadieb, pohrebov a odpočinku významných osobností. Pristavili sme sa pri Horse Guards, stali sme sa svedkami osláv na Trafalgar Square pod známym stĺpom admirála Nelsona. Pokračovali sme prechádzkou v prekrásnych farebných  udržiavaných parkoch St James´s Park a Green Park, dostali sme sa k Buckingham Palace a doubledecker busom sme sa presunuli k Piccadilly Circus a China Town.

                 Posledný deň, nedeľu 30. apríla, sme začali v  umeleckej štvrti Covent Garden s množstvom originálnych obchodíkov a pouličných spevákov a zabávačov. Zvyšok dňa sme strávili nákupmi na Oxford Street, odkiaľ sme zamierili na letisko a domov.

     Otvorená hodina ruského jazyka

     Dňa 11. apríla 2017 pripravila pani profesorka Mgr. Eva Miklovičová spolu so žiakmi 3.B triedy otvorenú hodinu ruského jazyka. Témou hodiny bolo "Obliekanie a móda" a vyučujúca pripravila pre žiakov rôzne aktivity, prostredníctvom ktorých si osvojovali a upevňovali slovnú zásobu na danú tému. V úvode hodiny si frontálne preopakovali učivo z predchádzajúcich hodín a následne si overovali svoje poznatky formou interaktívnych cvičení na počítači. V rámci práce v skupinách si pripravili opis oblečenia, ktoré mali na sebe a výsledky svojej práce predviedli vo forme módnej prehliadky sprevádzanej hudbou a výstižným komentárom v ruštine. Alica Struková si pripravila projekt o typickom ľudovom ruskom odeve a odprezentovala ho svojim spolužiakom aj prítomným hosťom. V závere hodiny žiaci zhodnotili svoju prácu a to, ako sa im podarilo naplniť ciele hodiny. Pani profesorke Miklovičovej patrí veľká vďaka za ukážku výbornej hodiny, na ktorej boli využité rôzne metódy a formy práce so študentami.

     Školské kolá olympiád v anglickom a nemeckom jazyku

     Dňa 21.novembra 2016 sa konalo   š k o l s k é   k o l o   Olympiády v nemeckom jazyku.
     Tento rok sa jej zúčastnilo 14 žiakov, v kategóriách 2A a 2B. Úspešne zvládli písomnú časť /čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, gramatický test/ i ústnu časť. Najvyšší počet bodov získali:
      
     v kategórii 2A - Lívia GREGOROVÁ  zo sexty,
      
     v kategórii 2B - Marek LUKŠIC zo 4.B.
      
     Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, výhercom blahoželáme a držíme im palce v ďalšom reprezentovaní našej školy.
      
     Mgr. Košťálová, Mgr. Beláková

      

     Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa konalo dňa 18.11.2016 a spomedzi zúčastnených súťažiacich sa na najvyšších priečkach umiestnili títo žiaci:

     Kategória 1B: Tamara Hladká, kvarta

     Kategória 2A: Eduard Zelenay, kvinta

     Kategória 2B: Adam Brezoľubský, 4.B

     Katgória 2C2: Linda Honíšková, 2.B

     Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia vo vyšších kolách Olympiády! :)

     Exkurzia Bavorsko - zámky Ľudovíta II

     V dňoch 10. až 12. októbra 2016 sa výber žiakov našej školy zúčastnil exkurzie Bavorsko – zámky Ľudovíta II.

     Jej cieľom bolo oboznámiť sa s reáliami, históriou, osobnosťami, prírodnými podmienkami  nemecky hovoriacej krajiny, overiť si jazykové  schopnosti v praxi a motivovať  žiakov k učeniu sa cudzieho jazyka.

     V prvý deň sme navštívili pevnosť  Kehlsteinhaus, Hitlerovo Orlie hniezdo, vo výške  1800metrov n.m. Zvyčajný krásny výhľad na na Alpy nám síce znemožnila hustá hmla, ale zato sme si mohli vychutnať pravú zimnú atmosféru.

     Nasledovala cesta do hlavného mesta Bavorska – Mníchova a jeho prehliadka.

     Na druhý deň sme sa presunuli do údolia  prekrásnych jazier pod úpätím Álp, Alpsee a Schwangsee,kde sme navštívili dva rozprávkové zámky. V Hohenschwangau strávil  Ľudovít II svoje detstvo a mladosť , zámok Neuschwanstein bol jeho zrealizovaným romantickým snom. Dozvedeli sme sa veľa o jeho zaujímavej osobnosti, ale i o historických a politických súvislostiach tohoto obdobia.

     Podvečer sme strávili v malebnom stredovekom kúpeľnom mestečku Füssen.

     Posledný deň nás čakala cesta k“ bavorskému moru“ – jazeru Chiemsee a plavba na ostrov Herreninsel . Tu dal Ľudovít II. podľa vzoru Versailles postaviť zámok s francúzskymi záhradami.Údajne je krajší a honosnejší ako jeho predloha,určite sú však na tú dobu fascinujúce jeho technické vymoženosti a komfort.

  • Kontakty

   • Gymnázium Ivana Kupca
   • gymhc@zupa-tt.sk
   • sekretariát: 033/7320946 riaditeľka školy: 033/7320947 ekonomické oddelenie: 033/ 7320 810
   • Komenského 13, 920 01 Hlohovec
   • 000160164
   • 2021279282
   • Odhlasovanie z obedov je možné len elektronicky cez internet. vedúca jedálne: p. Kamendyová tel. č. 033/73 20 620
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje