• Výuka vonku

• Počas hodiny dejepisu sme dňa 17.04.2023 s triedou prima realizovali výučbu vonku. Na ceste do minulosti sme prešli historickými obdobiami a zamerali sme sa na staroveký Rím. Z učenia sa vonku si žiaci odniesli nové informácie a bonusom pre nich bolo krásne slnečné počasie.

• Matematika vonku

• Aj primáni si užili hodinu na školskom dvore a riešili rôzne zaujímavé úlohy✍️📝napr. "Koľkokrát dlhšie sa v prírode rozkladá detská jednorazová plienka ako papier📃, aký je obvod fontány ⛲alebo akú plochu zaberajú červené dlažobné kocky..."

• Zmenšovanie v pomere

• Prečo nevyužiť pekné počasie a ísť na matematiku na školský dvor 😊 tentokrát sme zmenšovali v pomere 👌😉. Úlohou   žiakov  bolo vybrať si ľubovoľný predmet v  areáli školy, odmerať si potrebné rozmery, podľa nich si zvoliť pomer, predmet v danom pomere zmenšiť a nakresliť.

• Objavovanie čísla pí

• Opäť raz matematika vonku 😉

"Objavovanie čísla π, vzťahu medzi dĺžkou kružnice a priemerom " ✍️🛞

• Anglický jazyk vonku

• Študenti z tercie mali 10.5. hodinu ANJ v exteriéri školy. Boli rozdelení do 4 skupín. Každá skupina dostala QR kód,  po jeho naskenovaní sa im spustila nahrávka, na základe ktorej mali vypracovať úlohy na pracovnom liste (každá skupina mala iný). Následne bolo ich úlohou napísať zhrnutie obsahu svojej nahrávky, ktoré odprezentovali spolužiakom na ďalšej hodine.

• Sociologický prieskum

• Trieda sekunda urobila Sociologický prieskum na tému OBN Prirodzený pohyb obyvateľstva - migrácia. Prieskumu sa zúčastnilo 50 náhodne opýtaných ľudí v meste pričom odpovedali na otázku: Či bývajú v meste ak nie, prečo navštívili Hlohovec?"

• Občianska náuka - sociálne skupiny

• Triedy sexta a II.B si tiež vyskúšali vyučovanie vonku. Šudenti boli rozdelení na jednotlivé skupinky (demonštrácia sociálnych skupín), spoločne riešili úlohy a reakcie na zadanú tému.

• Dejepisná vychádzka

• Trieda sekunda počas 2 vyučovacích hodín absolvovala dejepisnú vychádzku po meste Hlohovec. Počas vychádzky ich sprevádzal Mgr. Jozef Urminský, archeológ a riaditeľ Vlastivedného múzea. Spoločne odhaľovali stredoveké pozostatky v meste Hlohovec.

• Spoznávame uhly

• Tentokrát študenti prímy na matematike v exteriéri spoznávali uhly. Pomocou pracovného listu sa naučili rozlíšiť uhly podľa veľkosti.

• Rovnice vonku

• Dňa 22.5.2023 vymenili študenti KVINTY spolu s ich triednou, Mgr. Jirkalovou, klasickú učebňu za park v blízkosti školy. Pracovný list na tému sústavy rovníc zvládli študenti vyriešiť na čerstvom vzduchu za asistencie hrejivého slniečka.

Mgr. Jirkalová

• Anglický jazyk vonku

• Študenti kvarty zamenili triedu na park pri škole a vyskúšali si hodinu anglického jazyka v iných podmienkach.

• English differently

• Študenti I.A mali za úlohu pripraviť projekt v anglickom jazyku o vybranej pamiatke Hlohovca. Svoju prácu potom prezentovali svojim spolužiakom.

• Učíme sa vonku

• Aj študenti kvinty na anglickom jazyku vymenili triedu a lavice  za park pri škole. Ich úlohou bolo zaujímavou formou spracovať vybraný šport a odprezentovať svoju prácu.